В Мінагрополітики підрахували, скільки зерна зберуть аграрії у 2022 році

Цьогорічний врожай зернових, зернобобових та олійних культур буде на рівні 65 млн т, у тому числі передбачається потенційний експорт в обсязі близько 30 млн.

Такі дані озвучив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, пише Мінагрополітики

За його словами, наразі врожай очікують на рівні 48–50 млн т зернових та зернобобових: кукурудзи — 24 млн т, пшениці — 18–20 млн т, ячменю — близько 5 млн т, а також інших культур.

«У нас буде до 20 млн т перехідних залишків із попереднього врожаю та потенційно мінімум додатково 30 млн т до експорту з нового. Для того, щоб впоратися з такими обсягами, потрібно експортувати мінімум 4 млн т на місяць», — підкреслив Висоцький.

Читайте також: «‎Виробництво пшениці 2022: де і скільки пшениці зберуть у світі?»‎ 

Він додав, що врожай олійних має бути на рівні як мінімум 15 млн т, з яких близько 10 млн т соняшника, 2,5–2,8 млн т сої і близько 2,5 млн т озимого ріпаку.

Нагадаємо, що експерти USDA підвищили свій прогноз урожаю кукурудзи в Україні у 2022/23 МР на 5,5 млн т — до 25 млн т (19,5 млн т).

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus