Україна може розширити «‎зерновий коридор» до Дунайських портів — зерновики

Українська зернова асоціація (УЗА) звернулася до уряду з проханням організувати «зелений коридор» для транспортування зерна в річкові порти Дунаю через єдиний доступний шлях — через с. Паланка в Молдові. 

Про це повідомила пресслужба УЗА.

Відзначається, що наразі велика частина експорту зерна здійснюється через українські порти Дунаю. На жаль, один із шляхів доступу до дунайських портів — міст через Білгород-Дністровський лиман пошкоджений та наразі рух залізничних вагонів та автомобільного транспорту значно ускладнений. 

Читайте також: «‎Баржі, затори і початок зернового сезону у Румунії. Що робити дунайським портам?»

«‎Іншим шляхом доступу до портів Дунаю є автомобільна дорога через село Паланки (Молдова). Очікувано, ця дорога раніше не була задіяна під перевезення вантажів, відтак пропускна здатність її значно обмежена. УЗА просить уряд створити «зелений коридор» для перевезення зернових вантажів на експорт через дунайські порти, зокрема на ділянці поблизу села Паланки»‎, — акцентували зерновики.  

Додається, що на сьогодні експорт зернових вантажів є одним з основних джерел поповнення валютних резервів держави та фінансування роботи товаровиробників. Окрім того, Україна є ключовим гарантом продовольчої безпеки не лише нашої країни, але і всього світу.

Читайте також: «‎Як ООН голодом лякає, або Про реальні причини світової продовольчої кризи»‎ 

Нагадаємо, що дві країни ЄС погодили маршрути для експорту зерна з України: третя на черзі.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus