Посіви соняшника та сої в небезпеці: експерти розповіли, що робити

Фахівці відзначають ураження посівів соняшника та сої хворобами, які за відсутності заходів контролю можуть завдати суттєвої шкоди майбутній врожайності. 

Про це розповідають спеціалісти UKRAVIT SCIENCE PARK.

Зазначається, що фунгіцидний захист соняшника та сої — надзвичайно важливий елемент успішної технології вирощування цих культур: він розпочинається із протруювання посівного матеріалу і повинен бути невід’ємною складовою захисту в період вегетації цих культур.

«‎Наразі, коли фунгіцидна дія протруйників вже закінчилася, саме час перейти до наступних кроків і провести необхідні обробки. Тим паче, що гідротермічні умови поточного періоду є досить сприятливими для інфікування рослин соняшника та сої пероноспорозом. І якщо не провести вчасний моніторинг посівів на виявлення перших зовнішніх ознак хвороби й не провести обприскування спеціалізованими фунгіцидами, це може призвести до значного зниження майбутньої врожайності й спричинити непоправні збитки‎», — зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець

Для надійного контролю пероноспорозу в посівах соняшника, сої та овочевих культур (фітофтороз) Олександр рекомендує обрати комбінований фунгіцид профілактичної та лікувальної дії Захист (цимоксаніл, 250 г/кг + металаксил, 100 г/кг). 

Відзначається, що фунгіцид високоефективно захищає посіви соняшника, сої та овочеву групу від збудників несправжніх грибів. Він володіє лікувальною та антиспоруляційною дією і здатен пригнічувати постінфекційні стадії розвитку грибів. 

«‎Завдяки високій системності препарат забезпечує тривалу захисну дію та захист навіть необроблених частин рослин і нового приросту. При цьому за його застосування мінімізуються ризики виникнення у патогенів резистентності», — відмітили спеціалісти ‎UKRAVIT SCIENCE PARK. 

Додається, що оптимальним періодом застосування фунгіциду є профілактичні або ж на початкових стадіях розвитку хвороби обробки – до прояву візуальних симптомів, максимум — за появи перших характерних візуальних ознак. 

Нагадаємо, що насіння соняшнику здешевшало практично на всіх напрямках. В основному були перенасичені пропозиціями Румунія та Болгарія.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus