Експерти радять десикацію для оптимізації жнив та заощадження ресурсів

Війна внесла корективи не лише в посівну, яку українські аграрії успішно провели, незважаючи на виклики, — вона матиме значний влив і на збиральну кампанію 2022 року. Тому в умовах поточного агросезону, для оптимізації жнив та заощадження ресурсів, спеціалісти радять вітчизняним агровиробникам звернути увагу на десикацію.

Про це розповідають спеціалісти UKRAVIT SCIENCE PARK.

Керівник агрономічного відділу компанії Олександр Мигловець зазначає, що збиральна кампанія вже почалася і дуже скоро охопить всю Україну. Провести її своєчасно та максимально ефективно – завдання №1 для забезпечення продовольчої безпеки країни.

«В умовах тимчасової окупації частини територій та втрати елеваторних потужностей, що унеможливлює для великої кількості агровиробників можливість післязбиральної доробки зерна на елеваторах і при господарствах, особливої актуальності набуває десикація зернових культур і ріпака. Цей прийом забезпечить рівномірне дозрівання зерна, призупинить розвиток хвороб, зменшить технологічні втрати при прямому комбайнуванні та полегшить збирання врожаю в цілому, а також знищить бур’янову рослинність», — зазначив спеціаліст.

Тому в умовах збиральної кампанії озимих культур 2022 року Олександр рекомендує застосувати десикант контактної дії Десикант Макс (дикват дибромід, 300 г/л). Він поглинається зеленими частинами рослин і порушує процеси фотосинтезу, внаслідок чого руйнуються мембрани клітин, відбувається їх зневоднення та повне висихання. А за рахунок вищої, порівняно з аналогічними препаратами, представленими на українському ринку, концентрації діючої речовини, він забезпечує швидку дію після застосування.

«Десикант Макс прискорює достигання зернових культур і ріпака та сприяє ранньому збиранню врожаю. Крім того, він призупинить розвиток ряду хвороб цих культур, зменшує засміченість продукції та в цілому позитивно впливає на якісні показники врожайності. При цьому препарат є безпечним для використання як у промислових, так і в насінницьких посівах та в посівах, призначених на харчові цілі», — повідомляють в компанії.

Однією із важливих особливостей досягнення максимальної ефективності препарату, наголошує Олександр, є повноцінне та рівномірне покриття оброблюваних рослин – як наземними обприскувачами, так і за використання авіаційного методу. Для цього він рекомендує додавати до робочого розчину органосиліконовий ад’ювант Інгрес у нормах 15-100 мл на кожні 100 л води. Крім того, при внесенні авіаційним методом або наземними обприскувачами доцільно використовувати форсунки із номерами 2 або 3, та із розміром краплі в межах 200-300 мікрон.

Таким чином, провівши своєчасну десикацію посівів і врахувавши всі ці тонкощі, можна уникнути досушування врожаю на елеваторах і в умовах господарств і, відповідно, заощадити час та кошти.

Відмітимо, що компанія «Кернел» розпочала збиральну кампанію ріпаку озимого 2022. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus