У порту Лівану помітили судно з краденим українським зерном: Україна чекає пояснень (ОНОВЛЕНО)

Laodicea сфотографована під час переходу через Босфор, 23 липня.
Laodicea сфотографована під час переходу через Босфор, 23 липня.
Джерело фото: Yoruk Isik/Reuters

Сирійському кораблю, який перевозить вкрадений український ячмінь, дозволили перебування в ліванських територіальних водах та захід до морпорту Тріполі. 

Про це йдеться у повідомленні посольства України в Лівані опублікованому на сторінці у Facebook.

Зазначається, що на зустрічі з президентом Лівану Мішелем Ауном у четвер посол України Ігор Осташ звернув увагу президента республіки на те, що 27 липня 2022 року до морського порту Тріполі зайшло сирійське судно з ячменем, вивезеним з окупованих територій, у порту Феодосія. Він також висловив сподівання, що будуть вжиті заходи.

«Висловлено прохання вжити заходів для з’ясування обставин його перебування в ліванських територіальних водах. Також було підкреслено, що зазначений факт може нанести шкоду двостороннім відносинам‎»‎, — повідомили в посольстві. 

Відзначається, що сирійське судно Laodicea, що належить державній судноплавній компанії SYRIAMAR, було сфотографоване під час переходу через протоку Босфор у Середземне море 23 липня. І компанія, і судно потрапили під санкції Міністерства фінансів США у 2015 році.

 

Додається, що у розпорядженні інформаційного порталу «‎Миротворець», є фотографії, що підтверджують наявність на судні борошна. 

«Фотографії зроблені в окупованій Феодосії 11 липня 2022, в районі порту, через 2 дні після прибуття LAODIСEA в Феодосійський порт‎»‎, — пише видання.  

За даними журналістів, це не перший факт вивезення сирійськими суднами борошна з окупованої Феодосії. Подібні випадки мали місце раніше.

ОНОВЛЕННЯ

Представник компанії Loyal Agro Co LTD, який відмовився назвати свою особу, сказав Reuters, що компанія намагалася імпортувати 5 тис. т борошна на кораблі до Лівану для продажу приватним покупцям, а не уряду Лівану.

Нагадаємо, що перше судно в рамках Стамбульської зернової угоди готується вийти в море.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus