В Мінінфраструктури розповіли, коли в українські порти почнуть заходити вантажі

В кінці цього тижня — на початку наступного в трьох українських портах почнеться рух вантажів на вхід і на вихід.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков в ефірі інформаційного телемарафону, пише «‎УНІАН».‎ 

За його словами, два порти — «‎Одеса»‎ та «Чорноморськ‎»‎ готові до перевалки вантажів. Цього тижня Україна буде як відправляти з них судна, так і очікує на вхід суден.

«До кінця тижня ми сподіваємось, що порт Південний буде теж готовий — з кінця тижня — на початку наступного почнуть і відправлятися, і надходити судна‎»‎, — сказав він.

За словами Кубракова, якщо ця ініціатива буде працювати, то незабаром уряд перейде до консультацій щодо відновлення роботи порту Миколаєва. 

Читайте також: «‎Хазем Сакер: Ми маємо перетворити в кошмар життя росіян, що крадуть зерно»‎ 

«Враховуючи, що там активні бойові дії, то в перший етап ми не включали порт Миколаєва, але ми нічого не забуваємо і над цим також будемо працювати. Ми дуже хочемо це зробити‎»", — відмітив міністр. 

Та додав, що якщо морські порти запрацюють, судноплавство буде безпечним і буде виконаний мінімальний план — вивезено 3 млн т аграрної продукції, а це принесе $1 млрд на місяць. Кубраков вважає, що Україна могла б забезпечувати до 5-6 млн т експорту аграрної продукції щомісячно. 

Нагадаємо, сьогодні, 1 серпня, з порту Одеса вийшло перше судно в рамках Стамбульської зернової угоди. Судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне доставить 26 тис. т кукурудзи до ліванського порту Тріполі.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus