Розблокування портів: з порту Одеса очікується вихід першого судна

Судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне
Судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне
Джерело фото: Мінінфраструктури / Infrastructure Ministry of Ukraine

З порту «Одеса» очікується вихід першого судна з українським продовольством.

Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, пише пресслужба Мінінфраструктури.

«Сьогодні о 9:15 в рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з порту «Одеса» очікується вихід першого судна з українським продовольством‎», ‎— відмітив він.

Зазначається, що судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі у Лівані з 26 тис. т української кукурудзи. Повідомляється, що у портах «Великої Одеси‎»‎ ще 16 суден вже чекають на свою чергу. Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення росії.

«Паралельно отримаємо заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією. У найближчі тижні за підтримки наших партнерів ми плануємо вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції», — прокоментував Олександр Кубраков.

Читайте також: «‎Перші судна у зернових коридорах будуть достатньо дорогі — Іван Севрюков»‎

Раніше речник президента Туреччини Ібрагім Калин повідомив, що перше судно зі збіжжям може вирушити з портів України «‎зерновим коридором»‎ вже зранку 1 серпня.

За даними CNN Türk, перший караван у складі 16 суден з українським зерном найближчим часом має вирушити з портів України і попрямувати в Африку. Як зазначає телеканал, вже визначено перший маршрут зернового коридору. Першою зупинкою буде Стамбул.

Очікується, що перше судно, яке вийде з українських портів, буде в територіальних водах Туреччини 3 серпня.

Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський в порту Чорноморськ анонсував вихід турецького судна Polarnet.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus