В України з'явився конкурент за ринок зерна, однак доставляти його звідти дуже дорого — Микола Горбачьов
Австралійські аграрії цьогоріч отримали хороший врожай зернових. Вони сподіваються збільшити обсяги експорту на світові ринки, що своєю чергою могло б полегшити ситуацію зі світовою продовольчою кризою. Однак є суттєвий нюанс, який може цьому завадити.
Про це розповів президент «Української зернової асоціації» (УЗА) Микола Горбачьов, пише «24 канал».
За його словами, Австралія отримала близько 30–32 млн т зерна, при цьому кількість населення країни — удвічі менша, ніж в Україні. Тож Австралія дійсно є великим експортером, однак доставляти зерно звідти дуже дорого.
«Якщо доставляти зерно, наприклад, з України до Африки — це буде коштувати близько $35–40 за тонну, якщо з Австралії — удвічі, утричі дорожче», — розповів очільник УЗА..
Горбачьов зауважив, що якщо розвинуті країни Заходу ще зможуть витримати продовольчу інфляцію, яка вже зараз сягає 8–10%, то небагатим країнам Африки це не вдасться.
Читайте також: «Як ООН голодом лякає, або Про реальні причини світової продовольчої кризи»
Президент УЗА вважає, що там можуть просто відмовитися від купівлі зерна, бо на це не буде грошей. Через це вихідці з цих країн можуть мігрувати, що викличе ще одну, міграційну та соціальну кризу, адже 40–50 млн людей, які приїдуть жити до ЄС — це надто великий тиск.
«Тому я впевнений, що міжнародне суспільство вмотивоване знайти шляхи експорту з України з нормальними цінами, а не лише альтернативні шляхи», — сказав Горбачьов.
Нагадаємо, що котирування пшениці продовжили зниження після новин про вихід кількох суден з українських портів.