Верховна Рада ухвалила нові правила бронювання військовозобов'язаних
Сьогодні, 4 листопада, Верховна Рада ухвалила в цілому закон (законопроєкт № 7687) про зміни в порядку бронювання військовозобов'язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
Про це повідомив народний депутат України Олексій Гончаренко у Telegram.
Бронюванню підлягають працюючі військовозобов'язані:
- в органах державної влади, державних органах, органах місцевого самоврядування, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів в особливий період;
- на підприємствах, установах і організаціях, яким дано мобілізаційні завдання або замовлення, у разі коли це необхідно для виконання доведених мобілізаційних завдань;
- на підприємствах, в установах та організаціях, що задовольняють потреби ЗСУ та інших військових формувань;
- на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для забезпечення функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.Віднесення суб’єктів господарювання до таких підприємств, установ і організацій здійснюється за критеріями та у порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України.
«Такі військовозобов’язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві. Кабмін може бронювати спеціалістів з підприємств, які будуть не підлягати мобілізації. Ми вимагали того, щоб категорії громадян, яких мають право на бронь має бути прийняте тільки законом, а не рішенням Кабміну», — зауважив нардеп.
Нагадаємо, раніше асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» зверталась до ВРУ та депутатів з проханням пришвидшити винесення на розгляд та прийняття за основу та в цілому законопроект № 7687 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Аграрії зауважили, що цим законопроектом враховується позиція асоціацій та бізнесу, які неодноразово зверталися щодо розв'язання проблемного питання з укладання договору про виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Адже для ресурсних компаній загалом немає таких завдань, а виробники сільськогосподарської продукції в обмеженій кількості можуть отримувати такі завдання.
В УКАБ вважають, що для роботи підприємств, що забезпечують функціонування економіки та продовольчу безпеку країни, мають залишатися працювати відповідні кваліфіковані кадри в достатній кількості для забезпечення безперебійної роботи підприємства.
Разом з тим, у Мінагрополітики нагадали, що бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу можливе виключно через кабінет запитів на бронювання.
Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2022 р.