Фермери з деокупованих територій зможуть отримати матеріальну допомогу в рамках проєкту FARMERHOOD
Благодійний проєкт FARMERHOOD надасть матеріальну допомогу фермерам з деокупованих території та із зони, наближеної до бойових дій.
Про запуск проєкту повідомила співзасновниця проєкту FARMERHOOD Катерина Конащук, під час Фермерського зльоту «КООПЕРАЦІЯ НА 360°», пише Kurkul.com.
Отримати допомогу зможуть фермери:
- які мають земельний банк від 20 до 500 га для рослинництва або від 20 до 200 га для овочівництва,
- місцерозташування їхніх земельних ділянок — деокупована територія та 50 кілометрова зона, прилегла до зони бойових дій (згідно з даними мапи https://deepstatemap.live).
Господарство не повинно мати відкритих проваджень, прострочених аграрних розписок, не бути у реєстрах боржників платників податків. А самі фермери мають бути зареєстровані на території України до початку війни (24.02.2022) та не мати зв'язків з країною-агресором.
Допомогу надаватимуть у вигляді товарно-матеріальних цінностей за вибором заявника (не більше 3 категорій). Загальна сума буде пропорційна площі офіційно зареєстрованих земельних ділянок заявника і вираховується як: $50 на 1 га для рослинництва або $150 на 1 га для овочівництва (за основним кодом КВЕД).
«Загалом буде п’ять категорій допомоги: насіння та ЗЗР, агроконсультації, паливні талони, будівельні матеріали, а також грошова допомога. Ми вже маємо партнерів, які забезпечують надання цих матеріальних цінностей», — розповіла співзасновниця проєкту FARMERHOOD.
Для участі у проєкті аграрію потрібно заповнити анкету, після цього до нього телефонує оператор для уточнення даних, зафіксує заявку, а вже після її перевірки, розпочнеться збір коштів.
«Збір коштів буде запускатися у США з квітня місяця. Донори зможуть бачити вже перевірені заявки від українських фермерів, почитати їх історії, подивитись фото та підтримати донатами. Мотивація допомоги слабшому не тільки закладена в культурі американців, а й активно підтримується з боку держави. В США той хто частину грошей виділяє на благодійність, отримає спрощене або пільгове оподаткування — від 30 до 50% їхньої благодійної допомоги повернеться до них у вигляді податкових пільг», — зазначила Катерина Конащук.
Нагадаємо, Уряд Японії та Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) забезпечать фермерів Харківської області насінням соняшнику та кукурудзи в рамках весняної посівної.