На ринку селітри є певний ажіотаж, однак серйозної нестачі товару не відчувається — Barva
На ринку селітри спостергіється певний ажіотаж. Серйозної нестачі товару не відчувається, однак товар в наявності потрібно шукати. Імпорт хоч і досить активно надходить, однак дуже часто товар, який йде в країну, або вже розпроданий на шляху в Україну, або розпродається одразу після заходу в країну.
Про це йдеться в щотижневому звіті Barva Invest, пише Latifundist.com.
«Загалом імпорт в поточному році відносно невеликий. В лютому було поставлено близько 40 тис. т, хоча торік (за неповний місяць) імпорт склав 49 тис. т. Селітра завжди тримала перше місце по об'ємах імпорту перед весняним сезоном серед всіх азотних добрив, однак в цьому році поступилася карбаміду та сульфату амонію. Основною причиною стало перекриття транзиту територією рф з Середньої Азії, відсутність поставок з Грузії, невеликі вільні об’єми у європейських виробників після масових зупинок через високі ціни на газ в регіоні», — йдеться у звіті.
Значних змін в цінах на селітру протягом тижня не було:
- Ostchem — 28500 грн/т, СРТ,
- українська вапняково-аміачна селітра — 25000 грн/т, СРТ,
- болгарська селітра — 29200-29500 грн/т в Ізмаїлі,
- узбецька селітра — 33000 грн/т,
- грузинська селітра — 30300 грн/т на складах,
- польські Saletrosan 26 та 30 можна придбати по 27200-30250 грн/т та 29000-32000 грн/т в залежності від регіону.
Аналітики прогнозують стабільність цін з поступовим зниженням. Зниження світових цін, майбутнє зниження попиту в Європі сприятиме зниженню цін імпортерами. Виробники поки намагатимуться утримувати ціни, однак, після проходження піку попиту в країні, вони можуть піти на зниження цін для активізації продажів, особливо на тлі зниження цін на газ.
Більше про ситуацію на ринку добрив можете дізнатися у колег з Barva Invest: +38 044 384 25 84, office@barvainvest.com.