Черкаський Азот збільшив виробництво мінеральних добрив на чверть

Черкаський «Азот», що входить до OSTCHEM (азотний холдинг Group DF), у січні-лютому 2023 року виготовив 235 тис. т. мінеральних добрив. Це на 23% більше, ніж в аналогічний період минулого року (191,7 тис. т).

Про це повідомляє пресслужба холдингу.

У лютому 2023 року обсяги виробництва становили 123,7 тис. т продукції на місяць  це максимальний показник із початку повномасштабної війни.

Ключовим продуктом, за рахунок якого підприємство демонструвало зростання обсягів виробництва у січні-лютому 2023 року, став карбамід. Обсяги виробництва карбаміду за 2 місяці зросли на 196% із 22,8 тис. т у 2022 році до 67,4 тис. тонн. Також майже на 10% зросли обсяги виробництва КАС із 50,9 до 56,2 тис. т. Обсяги виробництва аміачної селітри залишилися на тому ж рівні (-2%)  102,2 тис. т.

«Цього року через військові ризики аграрії до останнього моменту відкладали ухвалення рішення про купівлю мінеральних добрив, був значний відкладений попит. Як результат, у січні-лютому попит на нашу продукцію суттєво зріс. Логічно, що підприємство збільшило завантаження потужностей до 70-75%. У березні ми не знижуємо завантаження, оскільки аграрії продовжують активно купувати добрива. Багато хто досі не сформував запасів, достатніх для проведення весняної посівної», — розповів голова правління Черкаського «Азоту» Віталій Скляров.

За його словами, Черкаський «Азот» у березні та квітні продовжить працювати на 70-80% своєї потужності, поки зберігатиметься підвищений попит з боку аграріїв. На сьогодні на підприємстві працюють усі базові цехи з виробництва добрив: цех аміаку, аміачної кислоти, аміачної селітри, карбаміду та КАС.

«Каталізатором різкого збільшення попиту в 2023 році стало зниження відпускних цін на мінеральні добрива в «гарячий» сезон, що вдалося завдяки зниженню цін на газ основної сировини для виробництва добрив. З огляду на фінансову ситуацію, що склалася в аграріїв, таке зниження було дуже своєчасним. Зростання попиту обмежене фінансовими можливостями споживачами добрив. З одного боку, підтримка фермерів державою дає відчутний ефект, з іншого доступ малих та середніх аграріїв до фінансування все ще дуже обмежений»,  додав Скляров.

Виробничі результати Черкаського «Азоту» за період січень-лютий 2023/2022 (тонн):

Нагадаємо, у 2022 році азотні підприємства «Рівнеазот» та Черкаський «Азот», що входять до OSTCHEM (азотний холдинг Group DF), виготовили 1,754 млн т азотної продукції.

Виконано за допомогоюDisqus