У 2023 році OSTCHEM збільшив виробництво добрив більш ніж на третину

Заводи OSTCHEM (азотний холдинг Group DF) виготовили 515,5 тис. т мінеральних добрив у 1-му кварталі 2023 року. Це на 36,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли вироблено 378,5 тис. т.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

У 1-му кварталі 2023 року Черкаський «Азот» виробив 387,4 тис. т, а «Рівнеазот» — 128 тис. т. При цьому Черкаський «Азот» у березні оновив максимальний показник з початку повномасштабної війни, виробивши 137,8 тис. т мінеральних добрив.

«1-й та 2-й квартали — ключові в аграрному виробничому циклі, оскільки саме у весняну посівну аграрії вносять більшу частину азотних добрив. У 1-му кварталі ми досягли високих виробничих результатів. Цей сезон відрізняється від усіх попередніх. Перша особливість — майже на два місяці збільшився «високий» сезон активних закупівель. Друга  загальний попит на добрива відновлюється набагато швидше, ніж усі очікували», зазначив керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов.

Ключовими продуктами, які виготовляли заводи OSTCHEM, були карбамід, КАС, аміачна селітра, ВАС. Обсяг виробництва карбаміду у 2022 році зріс у 4,7 раза  з 22,8 тис. до 106,5 тис. т, а обсяг виробництва КАС у 2,1 раза до 108,5 тис. т. Обсяг виробництва аміачної селітри трохи підвищився з 217,1 тис. т до 255,4 тис. т. При цьому виробництво ВАС знизилося із 62,3 тис. т до 10,6 тис. т.

Читайте також: Борг Черкаського Азоту Фірташа виставили на продаж

До того ж, підприємства OSTCHEM почали активно постачати добрива на деокуповані території (Херсонська, Миколаївська, Чернігівська, Сумська області). На цих територіях аграрії довго відкладали закупівлі добрив через військові ризики. Крім того, багато господарств завершили розмінування земель та налагодили логістику.

«Серед факторів, які стримують зростання ринку добрив збільшення збутових та логістичних ризиків ведення агробізнесу, таких як невизначеність перспектив зернової угоди, обмеження на ввезення українського зерна, що було введено у квітні 2023 року окремими країнами ЄС», — додали в компанії.

Нагадаємо, у Калуші (Івано-Франківська обл) після 18 років простою підприємство «Оріана» відновлює виробництво калійних добрив.

Виконано за допомогоюDisqus