В Україні оновили план пріоритетного розмінування. Розраховують повернути в експлуатацію 512 тис. га

Згідно оновленого плану першочергового обстеження та в разі необхідності, очищенню та розмінуванню підлягають понад 512 тис. га сільгоспугідь.

Про це розповіла Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки Юлія Свириденко.

«За минулий рік сапери виконали значний обсяг робіт з обстеження та розмінування сільгоспземель. Нагадаю, що було обстежено 274 тисячі гектарів — це понад половина територій, які запланували повернути аграріям у використання протягом чотирьох років. Відтак план було переглянуто. До нього долучили нові землі, які будуть розміновані в першу чергу. Тепер наш орієнтир — повернути у господарську експлуатацію, в економічне використання понад 512 тисяч гектарів землі», — зазначила Свириденко. 

Заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний розповів, що план оновлено з урахуванням уточнених даних від ОВА та пропозицій операторів. За його словами, реалізація оновленого плану дозволить, серед іншого, більш раціонально використовувати наявні ресурси.

Читати по темі: Деградація ґрунтів. Як долають проблему в агрокомпаніях та які є варіанти відновлення здоров’я ґрунтів на територіях, що постраждали внаслідок воєнних дій?

«Якщо стисло, то за рік спільними зусиллями всіх дотичних сторін ми багато чого досягли. Сьогодні маємо не шість операторів, як рік тому, а майже тридцять. І їх чисельність лише збільшуватиметься. Маємо біля 30 машин для розмінування, яких не було на початку минулого року. І їх теж буде ще більше.  Відповідно, маємо коригувати наші плани — щоб системно і, головне, раціонально використовувати нові можливості. При цьому ми розуміємо, що найважче — попереду. Роботи з розмінування наближаються до районів, де відбувалися інтенсивні бої. І це може уповільнити темпи просування саперів. Тож дивимось на план з помірним оптимізмом», — сказав Безкаравайний.

Пріоритетне повернення земель в експлуатацію відбуватиметься у 8 регіонах:

  • Донецькій області  — 12,8 тис. га,
  • Чернігівській області — 2 тис. га,
  • Сумській області — 85 га,
  • Дніпропетровській області — 6,6 тис. га,
  • Київській області — 9,4 тис. га,
  • Миколаївській області — 44 тис. га,
  • Харківській області — 190 тис. га,
  • Херсонській області — 248 тис. га.

Нагадаємо, за підсумками реалізації плану в минулому році аграріям для господарського використання повернули понад 200 тис. га сільгоспземель.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus