Аграріям центральної України, які посіяли сою рано, вдалося уникнути негативного впливу спеки — фермер
Аграрії, які посіяли сою рано, в кінці квітня — на початку травня, мають більш задовільну ситуацію на полях, ніж ті, хто сіяв пізніше, розповів в рамках АгроЕкспедиції Сергій Омельяненко, заступник директора ФГ Омельяненко, що на Кіровоградщині.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
«Ті, хто посіяв після 10-15 травня, там біда, значно менше стручків і вони значно гірше заповнюються», — каже він.
За словами Омельяненка, на полях господарства соя в стресі через високі температури. Вона скидала деякі стручки, особливо на верхніх ярусах. Є виповненість, але є проблеми і видно, що є дефіцит вологи.
Юрій Чадай, регіональний менеджер BASF в Кіровоградській і Миколаївській області зазначає, що погодні умови в регіонах не найкращі.
«Ми бачимо тріщини, невисоку вегетативну масу, соя досить низенька, стручки почала формувати на низькому рівні, їх буде зібрати не так просто. Будемо сподіватись, що ми отримаємо хоча б середній врожай сої, отримаємо непогану ціну і аграрії на цій культурі зможуть повернути вкладені кошти», — говорить Чадай.
Він зазначив, що господарства, як використовують технології strip-till чи no-till виграли за рахунок того, що мають пожнивні рештки на полі. Там немає тріщин, через які втрачаються тонни вологи.
Партнери АгроЕкспедиції — агрохімічна компанія BASF та міжнародний банк Credit Agricole.
Читайте також: У Вінницькій області соя «скинула» близько 30-40% врожаю через спеку — експерт
- Мінагрополітики прогнозує зниження врожайності пізніх культур через липневу спеку на 15%.
- УЗА прогнозує врожай сої на рівні 4,8 млн т, що на 0,7 млн т менше попередньої оцінки (в 2023 — 4,9 млн. т).
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.