Врожай пшениці у ЄС може бути найнижчим за останні шість років
На минулому тижні оцінки виробництва пшениці в ЄС знизилися, оскільки врожайність залишається нижчою, ніж очікувалося, в провідних країнах-виробниках — Франції та Німеччині. Це стало наслідком тривалих дощів у ключові періоди розвитку посівів та збору врожаю. Зниження оцінок аналітиків, Закордонної сільськогосподарської служби USDA (FAS) та урядів Франції та Німеччини свідчать про складну ситуацію, пише AHDB.
Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток
У країнах ЄС виробництво м'якої пшениці наразі оцінюється Stratégie Grains лише на рівні 116,50 млн т. Це на 5,8 млн т нижче попереднього прогнозу компанії і буде найнижчим урожаєм з 2018 р. (114,8 млн т за оцінкою Єврокомісії). Компанія також звернула увагу на проблеми з якістю.
Уряд Франції знизив оцінку врожаю м'якої пшениці в країні на 3,3 млн т до 26,3 млн т, що на 25% менше ніж у 2023 р., і є найнижчим урожаєм з 1987 року. Argus Media ще більш песимістично оцінює врожай на рівні 25,2 млн т. Краща погода протягом останнього тижня сприяла збиранню врожаю пшениці у Франції, який до 5 серпня було зібрано на 88%, але темпи збирання все ще відстають від середнього показника на вісім днів (FranceAgriMer).
Читайте також: АгроЕкспедиція. Північ: що з якістю ранніх зернових та як пережили спеку кукурудза, соняшник та соя?
Дощі також затримали збирання врожаю в Німеччині, при цьому з'явилися повідомлення про зниження врожайності та вмісту білка, а також помітні регіональні відмінності. Німецьке статистичне відомство вперше оцінило врожай пшениці у 2024 році на рівні 19,7 млн т, що нижче від 21,5 млн т у 2023 р. і є найнижчим показником з 2003 року.
- За прогнозом USDA врожай пшениці в Україні у сезоні 2024/25 складе 21,6 млн т. Аналітики підвищили свій прогноз на 2,1 млн т.
- В Україні станом на 8 серпня аграрії намолотили майже 21 млн т пшениці. Середня врожайність зернової 4,42 т/га (2023: 4,62 т/га). Найвища врожайність культури на Хмельниччині — 6,78 т/га.
- «ТАС Агро» зібрав озиму пшеницю із рекордною для компанії врожайністю — 6,3 т/га.