Шмигаль пояснив, як зміниться бронювання працівників після аудиту критично важливих підприємств
Після аудиту критично важливих підприємств в Україні запровадять чіткіші параметри визначення критичності і необхідності бронювання працівників. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на Київському міжнародному економічному форумі в четвер, пише «Інтерфакс Україна».
Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток
«На жаль, параметри, які існують на сьогодні, дали можливість ввести фрод. Влітку ми це побачили, проводимо інвентаризацію. Закінчимо її швидше, ніж до 15 листопада, і запровадимо абсолютно прозорі, чіткі, однозначні, без суб'єктивізму, параметри бронювання. Вони не змінять критично ту систему, ту постанову, яка є, але вони дадуть можливість чіткіше визначати критичність підприємств і необхідність бронювання тих чи інших працівників», — сказав Шмигаль.
Як приклад майбутніх змін він навів положення про зарплату. Зокрема, планують запровадити норму не середньої зарплати в регіоні, а встановити конкретну мінімальну суму, яка дасть змогу бронювати людей.
«Коли ми провели перший аудит, то побачили, що забронювалися люди, які платять податки із заробітної плати, меншої за мінімальну, які не оновили своїх даних. Такі моменти необхідно виключити», — додав Шмигаль.
Він зазначив, що хотілося б запровадити економічне бронювання, але, за його словами, військові й ті, хто на передовій, сприймають цю ідею не дуже добре.
Читайте також: Чому зупинили бронювання та як агропідприємствам довести статус критичності?
- Уряд до 15 листопада 2024 року призупинив дію деяких положень щодо визначення критично важливих підприємств.
- На порталі «Дія» призупинили бронювання працівників від мобілізації до 15 листопада. На сторінці сервісу «Бронювання працівників» при спробі подати заявку, користувач отримує повідомлення із помилкою.
- Кабінет міністрів змінив порядок визначення критично важливих підприємств. Нова постанова від 22 жовтня 2024 р. №1204 дозволяє перевіряти їх на відповідність встановленим критеріям.
- Уряд дозволив працівникам, які отримали статус заброньованих до 31 травня 2024 року, безперешкодно подовжити термін бронювання на аналогічний термін.
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.