Український експорт кукурудзи до Китаю в поточному сезоні може впасти до 3 млн т — аналітики
Очікується, що український експорт кукурудзи до Китаю в поточному сезоні впаде до 3 млн т проти 5 млн т у 2023/24 МР. Відсутність китайського попиту вже змушує українських трейдерів диверсифікувати свої експортні ринки, збільшуючи поставки в інші країни Азії та Близького Сходу. Про це повідомила Катерина Мудріян, головний аналітик ASAP Agri, у своєму виступі на онлайн-зустрічі Trend&Hedge Club 13 листопада.
Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток
Поточний попит на кукурудзу з боку Китая залишається млявим, але трейдери очікують його потенційного відновлення після китайського Нового року. З огляду на скорочення внутрішніх запасів і потенційне зняття неофіційних обмежень на імпорт, Китай може повернутися на світовий ринок кукурудзи.
За словами Мудріян, якщо це станеться, Бразилія виграє найбільше, особливо якщо торгова напруженість між США та Китаєм відновиться.
ASAP Agri прогнозує, що експорт кукурудзи з Бразилії до Китаю в 2024/25 МР сягне 11 млн т порівняно з 10 млн т роком раніше.
Аналітики зазначають, що експорт кукурудзи зі США до Китаю може впасти до 2 млн т у 2024/25 MР порівняно з 3 млн т у попередньому МР. Китай є важливим ринком для американської кукурудзи, але далеко не найбільшим.
«Таким чином, будь-яке погіршення торговельних відносин між США та Китаєм, швидше за все, вдарить по ринку сої в США сильніше, ніж по ринку кукурудзи. Якщо торгівля з Китаєм охолоне, очікується, що американські експортери більше зосередяться на Мексиці та інших великих азіатських покупцях», — додала Мудріян.
Читайте також: Зерновий гігант на паузі: що стоїть за падінням китайського попиту на імпорт кукурудзи?
- В основні місяці звичного китайського імпорту української кукурудзи жодного судна не проторговано через основних імпортерів.
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.