Переробка, ГМО та «справедливі доходи» фермерів: Уряд затвердив Стратегію розвитку сільського господарства до 2030 року
Уряд ухвалив Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року, повідомляє Мінагрополітики.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
Також Кабмін затвердив операційний план заходів з її реалізації у 2025-2027 роках.
«Сьогодні (15 листопада, — прим. ред.) ми прийняли історичний документ — Стратегію розвитку сільського господарства 2030. Мета Стратегії — підготовка аграрного сектору до вступу України в ЄС. Тому це дійсно той документ, який є не тільки нашим маяком, а і обов’язковим для країни-кандидата до вступу в Євросоюз. Це дороговказ, як ми розвиватимемо наше сільське господарство», — зазначив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.
Важливі положення стратегії:
- В Україні потрібно стимулювати виробництво мультипродуктивних заводів, щоб переробляти сировину на одному заводі у 3-5 продуктів з високою доданою вартістю. Перевагою таких заводів є модель безвідходного виробництва та висока рентабельність.
- Після закінчення війни є необхідність рекультивації земель та відновлення іригаційної інфраструктури. Розглядається потреба в інвестуванні у 500 тис. га для осушуваних та 1 млн га зрошуваних земель.
- Опрацювання питання відстеження транзакцій із земельними ділянками за ціною договорів і відображення показників моніторингу ринку землі, зокрема на вебсайті Держгеокадастру. Це також дозволить провести масову оцінку вартості землі в Україні.
- Для підтримання справедливого доходу аграріїв вимірюватиметься розрив в доходах між сільським господарством та іншими секторами економіки, а також враховуватиметься рівень доходів отриманих різними групами аграріїв в Україні.
- До моменту вступу до ЄС Україна буде дотримуватися підходу, заснованого на оцінці ризиків щодо насіння з ГМО, що визначає для конкретних культур потенційні ризики зараження і забороняє або дозволяє певні сорти. Для цього планують посилити громадський контроль. Для деяких продуктів з меншим ризиком зараження, включно із соєю, можуть розглянути питання про реєстрацію відповідно до суворих процедур реєстрації насіння.
З повною версією документу можна ознайомитися за посиланням.
Читайте також: Коваль назвав ТОП-5 продуктів переробки, які в найближчі 5 років мають вирости в Україні
Костянтин Ткаченко, Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.