Російські аграрії відмовляються від вирощування пшениці, замінюючи її іншими культурами

Російські аграрії кажуть, що після великих втрат цього року сіятимуть менше пшениці, переходячи на більш прибуткові культури, такі як горох, сочевиця чи соняшник, пише Reuters.

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

Такі рішення матимуть прямі наслідки для світових цін на пшеницю та інфляції в таких основних покупців, як Єгипет, оскільки росія є найбільшим у світі експортером зерна.

Врожай пшениці в країні скоротиться до 83 млн т цього року через морози та посуху з 92,8 млн т у 2023 році та рекордних 104,2 млн т у 2022 році. Нові прогнози вказують на туманні перспективи й на наступний рік.

Незважаючи на те, що в останні місяці росія експортувала пшеницю майже рекордними темпами, очікується, що експорт сповільниться через поганий врожай і обмеження експорту.

Оскільки цьогорічна збиральна кампанія добігає кінця, російські аграрії оцінюють свої втрати від надзвичайно поганої погоди та обмірковують свої наступні кроки на тлі падіння норми прибутку від пшениці.

Першою жертвою стала озима пшениця, посівні площі якої цього року скоротяться на 10% — до мінімум 2019 року, свідчать дані «Русагротранс».

«Є збитки на кожній тонні. Ціна реалізації не покриває собівартості», — сказав Аркадій Злочевський, голова російського зернового союзу, прогнозуючи, що 26% частка росії у світовій торгівлі пшеницею скоротиться.

Дехто каже, що вже вирішив наступного року менше сіяти пшениці. Інші чекають, як будуть розвиватися світові ціни на пшеницю в найближчі кілька тижнів, перш ніж прийняти остаточне рішення.

«Рентабельність зернових культур наближається до нуля. Компанія скоротила обсяги посіву озимої пшениці на 30%. Зараз є два драйвери — соя і соняшник», — розповів Дмитро Гарнов, генеральний директор групи «Ростагро».

Читайте також: російський Мінсільгосп радить експортерам не продавати пшеницю на тендерах за ціною нижче 250 $/т — ASAP Agri

  • Російський СовЕкон знизив прогноз експорту пшениці з країни у 2024/25 МР до ​​45,9 млн т. 

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.

Виконано за допомогоюDisqus