Європа активно купує українську кукурудзу попри те, що річні ліміти вичерпано

Експорт української кукурудзи продовжує зростати на тлі стабільного попиту з боку  країн Європи та можливих погодних ризиків у Південній Америці. Обсяг експорту у листопаді перевищив 2,5 млн тонн. На поточний місяць уже законтрактовано 2,1 млн тонн, і ця цифра має потенціал до зростання, свідчать аналітики сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР.

«Грудень традиційно стає місяцем великих обсягів експорту кукурудзи з України. Ми спостерігаємо активний попит з боку Європейського Союзу, що підкріплюється зниженням фрахтових ставок. Це дозволяє українським трейдерам пропонувати конкурентоспроможні ціни та збільшувати обсяги поставок. У грудні можна очікувати експорт щонайменше 2,2-2,3 млн тонн. Така активність на ринку сприяє поступовому зростанню цін на кукурудзу на умовах CPT, які вже наближаються до $200 за тонну», — зазначають експерти.

За їхніми оцінками, ціни мають потенціал до подальшого зростання. Одним із факторів цінових коливань є погодні умови в країнах Південної Америки. 

«Попит на кукурудзу зараз підтримується не лише низькими фрахтовими ставками, а й прагненням імпортерів зафіксувати запаси на тлі погодних ризиків. Нерівномірність опадів у регіонах Південної Америки, де в грудні розпочнеться посівна кукурудзи, може суттєво вплинути на врожайність зернової. Якщо в грудні та січні ситуація із вологозабезпеченням в цих країнах не покращиться, це призведе до перегляду прогнозів врожайності кукурудзи у бік зниження, що своєю чергою може підвищити ціни на світовому ринку», — прогнозують у ПУСК.

На думку аналітиків, ціни на кукурудзу у грудні-січні можуть зрости до $205-210 за тонну. І це ще не межа. 

«Водночас навіть без впливу Південної Америки ціни на українську кукурудзу мають тенденцію до зростання на $2-3 щотижня у найближчий період», — зазначають експерти.

Нагадаємо, що за розрахунками Barva Invest Україна вже перевиконала граничну межу експорту кукурудзи до ЄС. І хоча в Єврокомісія має інструмент «аварійного гальма» для українського експорту, поки що його не застосовує. 

Віолетта Громова, Latifundist.com, 2024 р.

Виконано за допомогоюDisqus