Аналітики озвучили наслідки тарифної війни Трампа для агросектору: попит на «неамериканське» зерно може зрости, щодо сої перспективи песимістичні

Після введення президентом США Дональдом Трампом мит на імпорт з Мексики та Канади певний час ринок буде в розгубленості — хтось призупинить прийняття ризикових рішень, а хтось навпаки намагатиметься «вгадати» та діяти авантюрно. Таку думку висловили аналітики Barva Invest.

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

«Як красномовний приклад хаосу — мита набудуть чинності завтра, 4 лютого і досі є шанс, що Трамп «передумає». Хоча Трамп відомий своєю любовʼю до загороджувальних тарифів, в учасників ринку є небезпідставні підозри, що мита слугують зокрема інструментом тиску на країни для досягнення вимог. Тож якісь мита згодом можуть перетворитись на Торгові угоди або просто зніматись при досягненні цілей», — йдеться у повідомленні.

Аналітики переконані, що тим аграріям, які мають значні непродані запаси кукурудзи, ріпаку та сої, варто розглянути збільшення обсягів до продажу, як захисний механізм проти провалу цін.

«Втім, оскільки по кукурудзі весь негатив ґрунтується лише на очікуваннях «якщо.., то», поспішати позбуватись всього врожаю — це занадто агресивна реакція на новини. Можна навіть очікувати, що в короткій перспективі, поки ринок гадає чи будуть мита на ЄС і відповідь по кукурудзі, на споті попит на «неамериканське» зросте», — зазначають в Barva Invest.

Щодо сої, по ній перспективи відверто песимістичні, вважають аналітики, а надлишок канадського ріпаку має вдарити по ціні в ЄС.

Читайте також: Канада і Мексика вводять мита у відповідь на політику США

  • Новий врожай української кукурудзи вперше за останні роки торгується на рівні 200$ (доставлено в порт) на жовтень-листопад. Високі ціни на новий врожай сприяють укладанню форвардних контрактів вже зараз.

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.

Виконано за допомогоюDisqus