Казахстанська компанія вперше експортувала партію міндобрив в обхід росії
«Батумський морський порт», який належить «КазТрансОйл» перевалив 3 тис. т казахстанського амофосу в обхід росії. Про це повідомила пресслужба компанії.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
«Експорт цього мінерального добрива з Батумського морського порту Транскаспійським міжнародним транспортним маршрутом (ТМТМ) здійснюється вперше. Для доставки казахстанського аммофосу до Батумі здійснено мультимодальне перевезення. Вантажовідправником є ТОВ «Казфосфат», — йдеться у повідомленні.
Цьогоріч «Батумський морський порт» планує перевалити 50 тис. т казахстанського амофосу.
Крім того, у 2024 році цей морський порт забезпечив перші поставки на світові ринки 37,6 тис. казахстанської аміачної селітри Транскаспійським міжнародним транспортним маршрутом.
ТМТМ пролягає через Китай, Казахстан, акваторію Каспійського моря, Азербайджан, Грузію і далі в країни Європи в обхід росії.
Читайте також: НОВААГРО вперше імпортував морем з Казахстану сировину для виробництва добрив
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.