BEDNAR порівняв традиційний обробіток ґрунту із сучасними технологіями прямого посіву, використовуючи свій посівний комплекс
BEDNAR випробував три різні способи сівби озимої пшениці сорту «Батерфляй» в Чехії. Метою було порівняння традиційного обробітку ґрунту із сучасними технологіями прямого посіву, зокрема з використанням посівного комплексу BEDNAR DIRECTO NO, повідомили в пресслужбі компанії.
Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток
У ході дослідження випробували три методи сівби:
-
Традиційний контрольний посів із лущенням стерні та подальшим розпушуванням.
-
Прямий посів сівалкою іншого виробника з котком-подрібнювачем.
-
Прямий посів сівалкою BEDNAR DIRECTO NO з котком-подрібнювачем.
Посів здійснювався безпосередньо в суміш гречки, кукурудзи та гірчиці на супіщано-суглинистому ґрунті. Норма висіву сорту «Батерфляй» склала 3,9 млн. шт. (180 кг/га).
Результати експерименту показали, що технологія прямого посіву, особливо з використанням BEDNAR DIRECTO NO, сприяє збереженню вологості ґрунту під час посухи, що веде до збільшення кількості продуктивних пагонів та стабільного врожаю. Крім того, прямий посів забезпечує економічні переваги: зменшення споживання пального, менша кількість проходів техніки та зниження витрат на гербіциди.
«Оцінка врожаю демонструє позитивні результати. Хоча спочатку рослини розвивалися повільніше за обох варіантів прямого висіву, ситуація суттєво змінилася з настанням посухи. Можна сказати з впевненістю, що ділянки, де використовувався прямий посів, мали кращу здатність утримувати вологу в ґрунті. У результаті посіви, де використовувалася дана технологія, змогли зберегти більшу кількість продуктивних пагонів, що позитивно вплинуло на врожайність. Крім того, як у випадку контрольного посіву, так і при посіві за допомогою сівалки DIRECTO NO, було одержано оптимальну щільність врожаю, що підтверджує його якість, — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Коли ринок падає — це найвдаліший момент, щоб збільшити свою частку, — Михайло Кришко, директор BEDNAR в Україні
- У 2024 році BEDNAR завіз в Україну близько 300 агрегатів на 15 млн євро, український ринок став найбільшим для компанії.
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.