Квоти ЄС на цукор сприяють зменшенню посівів буряку в Україні — Мінагрополітики

Через квоти на експорт цукру в ЄС площі під цукровими буряками в Україні у 2025 році скоротяться на 15–20%.

Про це повідомив перший заступник міністра агарної політики та продовольства Тарас Висоцький на брифінгу.

«Аграрії зменшують площі під цукровим буряком: з 260 тис. га торік до приблизно 210 тис. га цього року. Це все через квоти на експорт цукру до ЄС, адже виробники побоюються чи будуть ринки збуту. Є квота — ринок реагує», — пояснив він.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Це один із небагатьох прикладів, коли обмеження в рамках автономних торговельних преференцій з ЄС безпосередньо впливають на структуру посівів.

Як раніше повідомляло Мінагрополітики, станом на 02 травня 2025 року аграрії України вже посіяли 217,3 тис. га цукрових буряків.

Софія ЯрошенкоLatifundist.com, 2025 р.