Фосфорне живлення, яке не було внесене вчасно, компенсувати пізніше практично неможливо — LNZ Group
Фосфор є одним із ключових елементів, необхідних для повноцінного росту і розвитку кукурудзи, особливо на ранніх стадіях, коли формується коренева система і закладаються генеративні органи. До фази викидання волоті рослина вже засвоює понад 60% необхідного їй фосфору, пише SuperAgronom.com.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
Як розповів Сергій Корнюшенко, менеджер із розвитку агротехнологій Південного регіону LNZ Group, дефіцит фосфору на старті розвитку культури проявляється досить швидко. Найбільш типовою ознакою є фіолетово-червоне забарвлення листя — спочатку по краях, а потім і по всій листковій пластині. Найчастіше це спостерігається у фазі 4–5 листків.
«Для швидкого усунення дефіциту макроелементів (фосфору та калію) рекомендуємо внесення мікродобрива DEFENDA Макро. Мікроелементи, що також входять у склад препарату, підвищують стійкість рослин до стресу, покращують фотосинтетичну активність», — зазначає фахівець.
Оскільки фосфор у ґрунті майже не переміщується, його потрібно забезпечити рослині з перших днів після сходів. Ефективним рішенням є внесення стартових добрив, які містять фосфор. Такий підхід дозволяє уникнути дефіциту ще до появи видимих симптомів.
«Варто пам’ятати: фосфорне живлення, яке не було внесене вчасно, компенсувати пізніше практично неможливо. Тому важливо забезпечити кукурудзу цим елементом вже на старті росту — це закладе фундамент для подальшого розвитку культури та майбутнього врожаю», — підсумовує Корнюшенко.
Читайте також: Весняні заморозки знищили посіви на південному сході України
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.