Єврокомісія готується до підписання оновленої торговельної угоди з Україною — Сєкерський

Польща позитивно оцінює рішення ЄС про повернення з 6 червня 2025 року квот на імпорт агропродукції з України. У Брюсселі також стартує підготовка до переговорів між Україною та Євросоюзом щодо нової торговельної угоди, хід яких, як зазначають у Варшаві, залежатиме від розвитку подій на фронті. Про це повідомив міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Сєкерський перед засіданням Ради міністрів ЄС із сільського господарства та рибальства, пише Укрінформ.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

«Зараз ми повертаємося до товарообміну, передбаченого Угодою про асоціацію. Ці обсяги дуже вигідні для нас, оскільки квоти (на імпорт сільськогосподарської продукції з України — прим. ред.) є дуже низькими», — заявив Сєкерський.

Він також наголосив, що у торговельних відносинах з Україною необхідно дотримуватись балансу, а українська продукція має відповідати європейським стандартам.

«Польські фермери та польські споживачі також підтримують те, щоб ці товари в якісному відношенні відповідали товарам, які ми виробляємо в Європі», — підкреслив міністр.

Сєкєрський припустив, що приведення українського виробництва у відповідність до європейських вимог матиме ціновий ефект.

«Якщо вони не використовуватимуть усі заборонені в Євросоюзі засоби, а вони їх зараз використовують, то виробничі витрати також зростуть», — сказав Сєкерський.

Також польський урядовець підтвердив, що Єврокомісія готує новий етап переговорів щодо оновлення торговельної угоди з Україною, і уточнив: хід дискусій може змінюватись залежно від воєнної ситуації.

«Треба враховувати, що залежно від воєнної ситуації дискусія щодо ступеня відкритості та лібералізації європейського ринку для українських товарів може мати різний характер», — резюмував Сєкерський.

Читайте також: Час «Ч» для пшениці, молока, біоетанолу і не лише: ЄС завершує безмитний режим для України

  • Європейський Союз погодився на відновлення квот на імпорт окремих сільськогосподарських товарів з України. Нові квоти набудуть чинності з 6 червня. Водночас у Єврокомісії зазначають, що ці обмеження є тимчасовими, а сама торгова угода між Україною та ЄС (DCFTA) перебуває на стадії перегляду. З огляду на те, що квоти починають діяти з червня, їхній обсяг до кінця 2025 року становитиме 7/12 від річної норми.

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.