Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com
Народився в м. Кременчук
Профіль Facebook
Освіта
- Харківська юридична академія ім. Ярослава Мудрого, юрист.
Кар'єра
- У студентські роки розвозив товар на реалізацію по кіосках.
- Закінчивши ВУЗ, повернувся до рідного міста і влаштувався до прокуратури.
- 1999 р. — став партнером у невеликій юрфірмі, яка обслуговувала кременчуцькі нафтові підприємства.
- 2001 р. — разом з Олександром Гуменним відкрили кілька пивних ресторанів. Для початку відкрили три паби у спальних районах.
- 2005 р. — відкрив великий ресторан «Старгород» із власною броварнею. За рік Коваленко вийшов із проекту.
- 2006–2007 рр. — разом із Олександрою Рудь створили інвестиційну компанію КУА «Ореола».
- 2012 р. — став власником підприємства «Володимир-Волинська птахофабрика».
- 2012 р. — збудував під Харковом броварню «Пробка», а в самому місті відкрив ресторан та мережу з 23 пивних магазинів «Пивобанк».
Бізнес
- Засновник та генеральний директор групи компаній OPENMIND.
- Співвласник компанії «Володимир-Волинська птахофабрика».
- Ідеолог екосистеми VOLIA та співзасновник Uparks.
- Власник EPI Group, засновник брендів «Епікур» та ЕПІ ХЕПІ.
Нагороди
Лідер змін 2021 за версією Спілки Українських Підприємців.
Скандали
Із 2022 р. — триває конфлікт між Алексом Коваленком та братами Добкіними. Перший звинуватив Михайла та Дмитра Добкіних у незаконному позбавленні його контролю над часткою у «Володимир-Волинській птахофабриці» та протиправному використанні бренду «Епікур».
Читати більше: Алекс Коваленко: Добкіни передали мені через людей: «Угомонись, а то все отожмем: и личное имущество, и родственников»
Цитати
- «Ми постійно впроваджуємо нові виробничі та управлінські технології, безперервно проводимо експерименти, щоб і надалі покращувати якість, зберігаючи при цьому в ціні баланс між обсягами виробництва та готовністю ринку такий обсяг прийняти». (Delo.ua, вересень, 2017 р.)
- «Колись на початку моєї кар'єри мій, можна так сказати, вчитель, ставлячи питання з маркетингу, запитав, скільки в мене органів чуття. Я відповів, що п'ять. Він відповів, що потрібно ними всіма та користуватися під час прийняття рішень. Маркетингові дослідження — лише одне із почуттів. Є ще інтуїція, підприємницький досвід, бенчмаркінг інших ринків. При ухваленні рішень про виведення нового продукту ми аналізували тренди як продуктових ринків. Ми дивилися, що відбувається на ринку авто, які тенденції актуальні в одязі, які користуються найбільшим попитом у споживачів». (Delo.ua, вересень, 2017 р.)
- «Сподіваюся, що не просто зміни, а необхідні покращення. Для мене з моїм перфекціонізмом великий виклик не змінювати те, що добре працює. І нашу компанію невипадково названо OPENMIND — вона не витримує консервативних людей, закритих до нового і не готових змінюватися. І такі люди не витримують компанії. Але завжди питання в розумному балансі між швидкістю та частотою змін, очікуваним ефектом та необхідними ресурсами для змін». (Delo.ua, вересень, 2017 р.)
Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел
Оновлено 19 листопада 2024