Агрохолдинг Авангард

Виробництво й експорт яєць і яєчної продукції
26927

Агрохолдинг «Авангард» (AVANGARDCO IPL) — це вертикально інтегрований бізнес, що охоплює весь виробничий цикл виробництва яєць та яєчних продуктів.

Входить у структуру Ukrlandfarming.

На кінець 2017 р. «Авангард» займає 29% промислового ринку яєць та 63% ринку сухих яєчних продуктів України.

Виробляє продукцію під брендами «Квочка», «Квочка XL», «Домашні», Organic Eggs.

З травня 2010 р. — акції «Авангарду» у формі Глобальних депозитарних розписок котируються на Лондонській фондовій біржі.

Згідно з аналітичною системою YouControl, власником великих пакетів акцій є AVANGARDCO INVESTMENTS PUBLIC LIMITED (Кіпр) — 98,33%. Кінцевий бенефіціарний власник — Олег Бахматюк.

Генеральний директор агрохолдингу «Авангард» — Наталія Василюк.

Профіль бізнесу «Авангард»

До складу групи входять: 19 птахофабрик, 3 репродуктори II порядку, 9 зон з підрощування молодняку, 6 комбікормових заводів, 3 склади тривалого зберігання яйця.

Основні напрями діяльності:

 • утримання промислового поголів'я курей-несучок, виробництво та продаж яєць; виробництво та продаж сухих яєчних продуктів;
 • інкубація та продаж одноденних курчат курей-несучок, вирощування та продаж молодих курей-несучок, а також продаж птиці на забій;
 • виробництво та продаж комбікорму;
 • інші види діяльності включають продаж товарів та послуг, м'яса птиці та субпродуктів, продукції рослинництва, органічних добрив тощо.

Підприємства «Авангарду» сертифіковані за стандартами безпеки та якості продукції, зокрема:

 • ISO 9001:2015 — «Аграрний Холдинг Авангард», завод з переробки яєчних продуктів «Імперово Фудз»;
 • ISO 22000:2005 — птахокомплекси «Авіс» та «Чорнобаївське», «Імперове Фудз»;
 • HACCP — птахофабрика «Перше травня»;
 • FSSC 22000 — «Імперово Фудз»;
 • Halal - «Авіс», «Чорнобаївське», «Імперове Фудз».

Виробництво яєць та яєчних продуктів

Основним напрямом бізнесу «Авангарду» є виробництво та продаж яєць та сухих яєчних продуктів.

 Компанія виготовляє столові яйця. Залежно від ваги курячі яйця поділяються на 5 категорій: вища категорія, добірне яйце, перша, друга та третя категорії. У зв'язку з різними уподобаннями споживачів, Компанія виробляє як білі, так і коричневі яйця.

Компанія виробляє такі основні типи сухих яєчних продуктів:

 • сухий білок пінозбивний;
 • сухий гелеутворюючий білок;
 • яєчний порошок;
 • сухий жовток;
 • ферментований сухий жовток.

Виробництво яєць за 2017 р. склало 2,39 млрд. шт. проти 2,49 млрд. шт. в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Читайте також: Яичный ликбез: вся правда о куриных яйцах

«Авангард» за 2018 р. виробив 2,6 млрд шт. яєць (+36%), 6,5 тис. т сухих яєчних продуктів (+2%).

У січні-лютому 2019 р. заплановано ввести в дію 4 корпуси «Снігурівської птахофабрики» (Миколаївська обл.) проєктною потужністю 150 тис. голів птиці, до кінця 2019 р. — 350 тис. голів птиці. Очікуваний обсяг виробництва — 113 млн яєць на рік.

Продаж яєць та яєчних продуктів

За 2017 р. експортував 558 млн. шт. яєць, що на 121% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

За 2018 р. реалізація яєць становила 2,1 млн шт. (+13%), експорт — 822 млн шт (+47%); реалізація сухих яєчних продуктів — 11 тис. т (+3,5 рази), експорт — 5,7 тис. т (+2,2 рази).

«Авангард» за підсумками 2018 р. продав 241 млн шт. яєць під брендом «Квочка», що на 36% більше, ніж у 2017 р. 70% продажів яєць ТМ «Квочка» припало на суббренд економ сегменту, 27% — медіум сегменту, 3% — преміум сегменту.

Біогаз

Біогазовим заводом переробляє курячий послід на електроенергію. Перша черга побудована у 2016 р. Потенціал другої черги вдвічі більший. А потужність третьої черги планується ще вчетверо більша за першу, але передбачає додавання в реактори силосу та інших енергетичних рослин.

«Авангард» планує за 3-5 років збільшити потужності біогазового заводу на Херсонщині вчетверо.

За перший рік експлуатації біогазовий завод переробив 57,3 тис. т посліду. Вироблену екологічно чистим способом електроенергію підприємство передає за «зеленим» тарифом у місто за мінусом електроенергії, що йде на власні потреби заводу

 Фінанси

Весною 2010 р. «Авангард» провів IPO на Лондонській фондовій біржі. Через 6 місяців холдинг розмістив єврооблігації на $200 млн. Залучені кошти компанія планувала використати для погашення $170 млн боргів, переважно перед банком «Фінансова ініціатива» — пов'язаним із мажоритарним власником «Авангарду» Олегом Бахматюком, а також для підвищення ліквідності групи. Також кошти направили на поповнення оборотного капіталу холдингу та його капітальні витрати у 2010-2011 роках.

У жовтні 2015 р. агрохолдинг «Авангард» реструктуризував заборгованість із єврооблігацій на суму $200 млн.

Читайте також: Финансовая диагностика: Агрохолдинг Авангард (2018 г.)

У 2018 р. в «Авангарді» чистий збиток склав $55,8 млн (+7,44 раза до 2017 р.), валовий прибуток — $1,7 млн ​​(валовий збиток — $10,1 млн), консолідований виторг — $169,9 млн (+33%), негативний показник EBITDA — $0,9 млн (позитивний показник EBITDA — $11,8 млн).

Читайте також: Реструктуризация Авангарда. Карты на стол

Історія розвитку «Авангард»

2003 р. — Олег Бахматюк купує птахофабрику «Авангард» та засновує дочірнє підприємство — фабрику для підрощування ремонтного молодняку ​​«Авангард-Агро» на заході України неподалік міста Івано-Франківськ. З цієї миті і починається історія компанії Авангард. Пізніше холдинг був названий на честь цієї першої птахофабрики.

2003-2009 рр. — компанія розвивається шляхом злиття та поглинання, а також органічного зростання. За цей період «Авангард» купує 18 птахофабрик, 3 інкубатори та 4 комбікормові заводи. Для забезпечення виробничих потреб у ремонтному поголів'ї зводить 7 птахофабрик для підрощування молодняку. У той же період компанія будує склади для тривалого зберігання яєць, а також 2 комбікормові заводи. Така стратегія забезпечує присутність компанії у 14 регіонах України та зміцнює вертикальну інтеграцію бізнесу.

2007 р. — розпочав роботу завод з переробки яєць «Імперово Фудз» (хоча до 2009 року підприємство юридично не входило до складу компанії). Компанія побудувала завод з нуля та обладнала його інноваційним обладнанням від данської компанії Sanovo — світового лідера у галузі виробництва обладнання для переробки яєць.

2010 р. — AVANGARDCO IPL заявляє про себе на міжнародних фінансових ринках — компанія провела успішне первинне розміщення акцій на Лондонській фондовій біржі та залучила інвестиції у розмірі $208 млн. Ще близько $200 млн залучає шляхом розміщення Єврооблігацій.

2011-2013 рр. — компанія продовжує органічне зростання. Завдяки масштабній інвестиційній програмі будівництва двох сучасних птахокомплексів «Авіс» та «Чорнобаївське», загальна потужність компанії за вмістом курей-несучок збільшилася до 30,1 млн. голів, а потужність з виробництва яєць досягла 8,6 млрд. яєць. Крім того, компанія збільшила переробні потужності заводу «Імперово Фудз» з 3 млн до 6 млн яєць переробки на день.

2014 р. — «Авангард» отримує низку важливих сертифікатів, необхідних для успішного розвитку експортних напрямків. 30 вересня «Імперово Фудз» отримує офіційний дозвіл на експорт сухих яєчних продуктів до Європейського Союзу. 18 серпня компанія отримує сертифікат кошерності яєць та яєчних продуктів.

У 2014 р. у зв'язку з анексією Кримського півострова та військовим конфліктом на території Східної України, компанія припиняє діяльність та знецінює такі активи: птахофабрики «Південна Холдинг», птахофабрики для підрощування ремонтного молодняку ​​«Південна Холдинг», птахофабрики, а також птахофабрики «Червоний Прапор», птахофабрики для підрощування ремонтного молодняку ​​«Червоний Парпор», птахофабрики «Інтербізнес» та «Вуглегірського комбікормового заводу».

Жовтень 2015 р. — компанія успішно реструктуризує Єврооблігації на суму $200 млн і продовжує термін їх обігу з жовтня 2015 року до жовтня 2018 року.

 2016 р. — птахокомплекс «Авіс» сертифікований за стандартом ISO 22000: 2005 (система управління безпекою харчових продуктів). У листопаді компанія запустила біогазовий завод при птахокомплексі «Чорнобаївське».

2017 р. — компанія ініціює переговори щодо реструктуризації кредитних зобов'язань із більшістю українських та іноземних кредиторів. Група компаній AVANGARDCO проходить сертифікацію за міжнародним стандартом ISO 9001:2015, який визначає вимоги до систем управління якістю в організації. Пташиний комплекс «Чорнобаївське» отримує сертифікат по системі управління безпекою харчових продуктів ISO 22000:2005. Біогазовий завод почав виробляти електроенергію у 2017 р.

2018 р. — у лютому птахокомплекс «Авіс» отримав офіційний дозвіл експортувати столові яйця класу «А» до Європейського Союзу. Також розпочато роботи з реконструкції приміщень для утримання птиці у «Снігурівській птахофабрикі» (Миколаївська обл.).

2019 р. — «Авангард» отримав сертифікат про відповідність яєць стандарту Halal.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Кравченко Юрий Григорович
Советник главы набсовета агрохолдинга
Ирина Мельник Чеховская
Мельник Чеховская Ирина
Член Совета директоров, финансовый директор
Руденко Владимир
Руденко Володимир
Операційний директор
Алексей Ергиев (в ходе интервью Latifundist.com, октябрь 2015 г.)
Ергиев Алексей Олегович
Директор по инвестициям

Команда

Конина Марианна
Экс-руководитель PR направления компании Ukrlandfarming и
Погорелый Станислав
Заместитель финансового директора

Контакти

Структура компанії

Агрофирма «Авис»
Птицеводство, производство яиц
Imperovo Foods
Производство яичной продукции