Ukrlandfarming

Виробництво зернових та олійних культур, комбікормів, яєць, зберігання зерна, насінництво, молочне та м'ясне тваринництво, свинарство
62998

Група компаній Ukrlandfarming — один із найбільших агрохолдингів України, заснований у 2007 році. Група зареєстрована на Кіпрі у формі акціонерного товариства під назвою UKRLANDFARMING PLC.

Земельний банк — 330 тис. га.

ТОП 100 латифундистів України

Регіони діяльності: землі та підприємства розташовані у 22 областях України.

Ukrlandfarming є членом Федерації роботодавців України, Української аграрної конфедерації (УАК), Укрм'ясопродукту, Європейської бізнес-асоціації та U.S.-Ukraine Business Council.

У 2013 році Ukrlandfarming розмістив на Ірландській фондовій біржі дебютні єврооблігації на загальну суму $500 млн.

Читайте також: IPO: как (пре)успел украинский агробизнес за 10 лет

100% акцій Ukrlandfarming належить засновнику компанії Олегу Бахматюку. У січні 2014 року Cargill придбав 5% акцій компанії, проте вже в четвертому кварталі 2016 року Олег Бахматюк повернув собі повний контроль над агрохолдингом.

Профіль бізнесу Ukrlandfarming

Читайте також: Один день из жизни агрохолдинга: Ukrlandfarming

Рослинництво

Читайте також: Растениеводство Ukrlandfarming: Как приумножать зелень

Підприємства Ukrlandfarming розташовані у 22 областях України. Компанія веде господарство у трьох кліматичних зонах (полісся, лісостеп та степ), сформувавши 11 кластерів.

Сівообіг компанії: кукурудза, соняшник, пшениця, ріпак, соя.

Читайте також: Галина Ковток: Работать в сельском хозяйстве — это верить в мечту

У 2017 р. компанія засіяла площі таким чином: 35% — ранні зернові та ріпак, 40% — кукурудза, 25% — соняшник та соя. У 2018 р. Ukrlandfarming збільшив площі під посів озимого ріпаку на 60% через високу маржинальність вирощування.

Насінництво

Група компаній Ukrlandfarming займається промисловим насінництвом основних зернових культур. З цією метою в регіональних кластерах під насінництво виділено поля з найкращими попередниками та добрим бонітетом ґрунту.

При цьому група компаній Ukrlandfarming стала найбільшим промисловим виробником насіння в Україні.

Виробництво комбікормів

Ukrlandfarming знаходиться у трійці лідерів комбікормового ринку, чому сприяють наступні обставини: масштаб діяльності, вертикальна інтеграція та спеціалізація, дивізіон комбікормових заводів, активна політика модернізації комбікормового виробництва, реалізацію якої холдинг розпочав у 2013 році.

Компанія виробляє близько 400 тис. т комбікормів на рік з часткою на ринку 6,5%.

Читайте також: ТОП-10 производителей комбикормов в Украине 2017

«Весна 21» агрохолдингу Ukrlandfarming інвестувала в нове обладнання для комбікормового виробництва 2 млн грн. Комбікормовий завод «Весна 21» із січня 2019 р. сертифікований НАССР.

Скотарство

Ukrlandfarming вирощує ВРХ молочної та м'ясних порід у 6 з 11 кластерів компанії. Агрохолдинг годує тварин кормом, який вирощує сам: силос із кукурудзи, сінаж із багаторічних трав, люцерна, фураж, зерновідходи кукурудзи з додаванням білкової маси.

Компанія у 2012 р. володіла найбільшим в Україні поголів'ям ВРХ — 68 тис. голів (44 тис. — м'ясного та 24 тис. голів — молочного стада). Агрохолдинг імпортував американський та канадський молодняк для забезпечення високих надоїв. Компанія нарощувала не лише тваринництво, а й м'ясопереробку.

Читайте також: Скотоводство в Райз-Максимко: все должно быть на высшем уровне

Поголів'я ВРХ м'ясного спрямування в Ukrlandfarming складає 6,2 тис. голів — української м'ясної породи, поліської м'ясної, а також абердинської. Молочного поголів'я налічується близько 37,5 тис. голів.

У планах компанії створити тваринницький кластер із вирощування корів м'ясної породи у Житомирській області. Ukrlandfarming хоче наростити поголів'я м'ясного стада щонайменше на 1,5-2 тис. голів за рахунок закупівлі молодняку ​​на відгодівлю.

Рентабельність молочного бізнесу в Ukrlandfarming коливається від 10 до 20%. Молочно-товарні ферми щодня виробляють понад 300 т молока, що реалізується на 20 молокозаводах.

Свинарство

Компанія закуповує високо генетичних кнурів американської селекції Choice Genetics та племінних свинок данської генетики Dan Bred.

Ukrlandfarming у 2018 р. розпочав стратегічну реорганізацію свинокомплексу «Дніпряне», що розташований у Нікопольському районі Дніпропетровської області, за трьома основними напрямками: заміна застарілої генетики, зміна технологічних підходів годівлі, удосконалення системи утримання, обліку та руху поголів'я. У перспективі планується системна зміна у підході утримання та годівлі. Ukrlandfarming зробить реконструкцію приміщень та закупівлю нових автоматизованих систем роздачі корму, вентиляції.

Виробництво яєць та яєчних продуктів

До складу Ukrlandfarming входить найбільший в Євразії яєчний холдинг «Авангард», частка якого у виробництві промислових яєць в Україні становить 29%. У 2015 році частка «Авангарду» на ринку виробництва яєць становила 56,1%.

Читайте також: ТОП-7 производителей яиц Украины

У 2016 р. виробництво яєць становило 2,5 млрд шт. (-27% до 2015 р.); продажі яєць склали 1,5 млрд шт. (-46%); експорт яєць становив 252 млн шт. (-40% протягом року). Виробництво сухих яєчних продуктів становило 12 тис. т (+35%); продаж сухих яєчних продуктів — 9 тис. т (+21%), експорт сухих яєчних продуктів становив 8 тис. т (-8%).

У 2017 р. виробництво яєць становило 2,39 млрд шт. (-3,9% до 2016 р.), продаж яєць — 1,87 млрд шт. (+23%), експорт — 558 млн шт. (+121%). Виробництво сухих яєчних продуктів — 6,37 тис. т (-48%), експорт — 2,56 тис. т (-68,97%).

За І кв. 2018 р. виробництво яєць становило 644 млн шт. (+6% до I кв. 2017 р.), продаж яєць — 493 млн шт. (+37%), експорт яєць — 200 млн шт. (виріс у 6 разів). Виробництво сухих яєчних продуктів —1,84 тис. т (+68%), реалізація — 1,65 тис. т (+39%), експорт — 1,41 тис. т (+27%).

Зберігання та торгівля зерновими та технічними культурами

Ukrlandfarming володіє 5 насіннєвими заводами, 16 зерносховищами та 216 горизонтальними сховищами загальною потужністю одноразового зберігання 2,66 млн т. Компанії належить найбільший елеватор України — Степановський.

Елеватори Ukrlandfarming приймають, сушать, зберігають та відправляють у порти пшеницю, кукурудзу, ріпак, сою, соняшник та інші культури. Також можливе проведення аналізу зерна. Майже всі елеваторні комплекси обладнані залізничними коліями, які мають сполучення з основними магістралями.

З 2011р. до 2016 р. агрохолдинг інвестував у розвиток власних елеваторних потужностей.

У 2018 р. Ukrlandfarming збільшив потужність одноразового зберігання Островської філії «Райз» у Тернопільській області на 20 тис. т. Нові ємності ввели в роботу на початку вересня 2018 р. Також компанія відкрила додаткову лінію прийому на елеваторі в Житомирській області («Зернопром Агро»).

Карта елеваторів: елеватори Ukrlandfarming

У 2016/17 МР Ukrlandfarming експортував 333 тис. т пшениці, 922 тис. т кукурудзи.

Читайте також: Степановский элеватор — больше его в Европе не сыщешь

Виробництво цукру

Після придбання «Райзу» Ukrlandfarming став найбільшим експортером та одним із найбільших виробників цукру в Україні. Проте вже 2013 р. Олег Бахматюк констатував кризу галузі, відклавши запуск цукрових заводів холдингу.

Інше

У жовтні 2013 р. агрохолдинг «Райз» придбав 93,52% акцій ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» за 56 млн грн.

Фінанси

У 2012 р. Ukrlandfarming підписав меморандум із китайською компанією CAMC Engineering Co. Ltd. (підрозділ найбільшої китайської машинобудівної корпорації SINOMACH) про намір інвестувати в Ukrlandfarming $4 млрд. Виторг за 2012 р. зріс на 16% до $1 889 млн; EBITDA збільшилась на 56% до $792 млн; вартість активів зросла на 56% до $4609 млн; чистий прибуток збільшився на 16% до $542 млн.

Ukrlandfarming у 2013 р. розмістила на Ірландській фондовій біржі дебютні єврооблігації на загальну суму $500 млн. Також компанія планувала вихід на IPO у Гонконгу. Розглядався навіть подвійний лістинг акцій на Лондонській та Гонконзькій біржах. Але фінансова ситуація, що різко погіршилася у країні, завадила реалізації планів.

У червні 2014 р. дочірні компанії Ukrlandfarming «Укр-Лан» (Донецька область), «Прогрес-Плюс» (Львівська область) та «Агро-Еліта» (Дніпропетровська область) розмістили дебютні облігації на загальну суму 1,197 млрд грн. Термін обігу всіх облігацій спливає у червні 2019 р. Водночас умовами випуску за усіма цінними паперами передбачено щорічну оферту.

Читайте також: Итоги года крупнейшего Латифундиста страны

У 2018 р. Олег Бахматюк заявив, що готовий сплатити всі борги банків, але Національний банк відмовляється вести переговори. Він запропонував вийти на бездисконтну виплату боргів банкам.

У планах компанії завершити реструктуризацію боргу у 2019 р. Ukrlandfarming та «Авангард» у лютому 2019 р. підписали угоду про реструктуризацію своїх зобов'язань перед державним Ощадбанком на суму 4,4 млрд грн.

Читайте також: Игорь Петрашко: Передача нашей земли Олсидз под причалы станет билетом на войну

Інвестиції

Група компаній Ukrlandfarming інвестувала близько $20 млн у зрошення з метою підвищення врожайності. Компанія послідовно з 2012 р. проводила зрошення на площі 4,5 тис. га у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій та Луганській областях. Літні та осінні посухи до 2030 р., вважають у Ukrlandfarming, можуть збільшитися на 15-30%.

Читайте також: Ukrlandfarming инвестировал $20 млн в орошение

Ukrlandfarming у рейтингах

2013 р. — номінація «Інновації у залученні фінансування» у рейтингу найбільш інноваційних холдингів. Другий серед представників АПК та п'ятнадцятий у загальному рейтингу «200 найбільших приватних компаній України». Перше місце у «Рейтингу провідних компаній сільськогосподарської та харчової галузей».

2017 р. — 2-е місце в рейтингу компаній з елеваторних потужностей в Україні. Звання «Соціально відповідальний інвестор» у рамках проєкту «Село Року 2016».

Читайте також: Сельский Ревизор в с. Хейловщина

2018 р. — увійшов до ТОП роботодавців України за версією кадрового порталу «HeadHunter Україна» та видання «Фокус»; друге місце у рейтингу «ТОП-10 виробників комбікормів в Україні 2017»; чотирнадцяте місце — «ТОП-15 експортерів пшениці в 2016/17 МР»; дев'яте місце — «ТОП-15 експортерів кукурудзи в 2016/2017 МР».

Історія розвитку Ukrlandfarming 

2007 р. — група компаній Ukrlandfarming заснована та оформлена на Кіпрі у формі акціонерного товариства.

2010 р. — «Авангард» (Avangardco IPL) пройшов IPO на Лондонській фондовій біржі у формі глобальних депозитарних розписок (тіккер: AVGR). Відбулося розширення Ukrlandfarming за рахунок придбання компаній «Робуста», «Райз», «Дакор», «Укрм'ясо». Група компаній Ukrlandfarming стала найбільшим вертикально-інтегрованим агрохолдингом України.

2011-2012 рр. — «Авангард» входить до складу групи компаній. Ukrlandfarming розширився за рахунок придбання компаній «Агро-Альфа», «Олімпекс», «Агро-Ресурс», «Зоря», «Чернишевське», «Макон». Для розширення експортних операцій створено трейдинговий підрозділ. Земельний банк — 532 тис. га.

2013 р. — збільшено земельний банк Ukrlandfarming до 670 тис. га за рахунок купівлі активів Valinor та ще близько 20 інших агропідприємств. Земельний банк — 670 тис. га.

2015-2016 рр. — Ukrlandfarming втратив частину активів у Криму та зоні АТО. Втрачено контроль над частиною виробничих потужностей «Авангарду». Земельний банк — 605 тис. га.

2017 р. — Олег Бахматюк звернувся до Президента Петра Порошенка та прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням вирішити конфлікт з НБУ. Олег Бахматюк повернув контроль над 100% акцій Ukrlandfarming PLC шляхом викупу 5% у Cargill. Ukrlandfarming та «Авангард» призначили лондонську компанію Ziff-Ivin Associates Ltd фінансовим консультантом для допомоги з реструктуризацією боргів.

2018 р. — в обробці компанії знаходиться 570 тис. га. Відкрито додаткову лінію прийому на елеваторі в Житомирській області. Ukrlandfarming увійшов до Комітету з логістики ЄБА.

2019 р. — інвестовано підприємством «Весна 21» 2 млн грн у нове обладнання для комбікормового виробництва. Підписано угоду Ukrlandfarming та «Авангарду» про реструктуризацію своїх зобов'язань перед державним Ощадбанком на суму 4,4 млрд грн. Компанія впровадила обладнання французького виробника Sojam на елеваторах «Агротермінал Констракшин» та «Елеватор-Агро», що стало наймасштабнішим проєктом не лише в Україні, а й у Європі.

Вересень 2019 р. — мережа елеваторів групи компаній Ukrlandfarming на початок вересня прийняла на зберігання понад 500 тис. т зернових нового врожаю. Це на 10% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

2021 р. — у компанії повідомили, що мають в обробці 475 тис. га.

2024 р. — в обробітку 330 тис. га.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Ивченко Виталий
Заместитель директора по растениеводству Северного кластера
Штогрин Богдан
Штогрин Богдан
Директор департамента зернохранения
Спасский Виктор
Спасский Виктор Григорьевич
Заместитель генерального директора по производственным вопросам/ заместитель генерального директора по вопросам производства
Ковток Галина
Ковток Галина Ивановна
Операционный директор

Команда

Божко Галина
Заместитель начальника отдела по связям с общественностью
Савустяненко Марина
Руководитель департамента по управлению персоналом
Бархударова Кристина
Заместитель руководителя департамента по управлению персоналом
Данилевский Владимир
Генеральный директор

Структура компанії

Завод Заря
Растениеводство, семеноводство, производство семян
Райз-Максимко
Растениеводство, животноводство
Райз-Запад
Выращивание зерновых и технических культур
Райз-Полесье
Молочное и мясное животноводство, выращивание зерновых, масличных и кормовых культур