Гнідавський цукровий завод

Виробництво цукру
13560

Гнідавський цукровий завод — підприємство з виробництва цукру в Луцьку Волинської області. 

Завод випускає свою продукцію під торговою маркою «Солодко». 

Переробна потужність: близько 6 тис. т цукрових буряків на добу. 

Згідно з аналітичною системою YouControl, власником великого пакету акцій є компанія «ТВЕСТ», у якої зосереджено 93,77% акцій (181,05 млн акцій). 

Кінцеві бенефіціарні власники заводу: 

  • голова наглядової ради Гнідавського цукрового заводу Ярослав Галькевич;
  • співзасновник Гнідавського цукрового заводу, «Арес» та «ТВЕСТ» Євген Макара.

Профіль Facebook

Профіль YouControl

Профіль бізнесу Гнідавського цукрового заводу

Виробництво цукру

Нині підприємство виробляє широку лінійку цукрової продукції: цукор-пісок, дрібнокристалічний та швидкорозчинний цукор, неочищений коричневий цукор, сахарозу та еко-цукор. Побічна продукція заводу: меляса, сирий жом.

Сировина для виробництва на завод поставляється із Волинської, Рівненської та Львівської областей.

У 2017/18 МР Гнідавський цукровий завод за 122 дні переробив 521,3 тис. т цукрових буряків та виробив 66,3 тис. т цукру (тобто відпрацював із середнім навантаженням 4,3 тис. т буряків на добу).

У рамках реалізації програми збільшення потужностей Гнідавський цукровий завод придбає 3 установки на загальну суму €15 млн. Для цього було розроблено спеціальну програму, яку планують реалізувати протягом 5 років.

У планах заводу на 2018/19 МР переробити 600 тис. т цукрових буряків. Крім цього, підприємство у 2018/19 МР продовжить виробництво екологічного цукру. «Рітер Біо Агро» (спеціалізується на виробництві еко-буряків) значно збільшила посівні площі. За попередніми розрахунками планує отримати від 40 до 50 тис. т буряків, які перероблятиме Гнідавський цукровий завод.

Читайте також: ТОП-10 производителей сахара в Украине 2017/2018 МГ

Виробництво біоетанолу

У жовтні 2017 р. розташована на території Гнідавського цукрового заводу компанія «Біопек» заробила на повну потужність. Завод з виробництва біоетанолу не працював з травня 2017 р. Він переробляє мелясу, яка є побічним продуктом переробки цукрових буряків.

У планах заводу — будівництво біогазового заводу. Виробництво електроенергії для спільної мережі відбуватиметься шляхом спалювання жому на когенераторах.

Фінанси

Відповідно до інформації в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку SMIDA, фінансові результати у 2017 р. склали:

  • чистий дохід — 683,67 млн ​​грн (2016 р. — 576,39 млн грн);
  • валовий прибуток — 26,79 млн грн (57,15 млн грн);
  • операційний збиток — (7,33 млн грн (0 млн грн);
  • чистий збиток — 25,55 млн грн (0 млн грн).

Сукупні активи на кінець звітного періоду склали 414,71 млн. грн., що на 14,53% більше, ніж на початок 2017 р., а власний капітал — 31,46 млн. грн. (-44,82%). При цьому довгострокові зобов'язання становили 47,44 млн грн (2016 р. — 35,35 млн грн), а поточні — 335,81 млн грн (269,72 млн грн).

Гнідавський цукровий завод у рейтингах

2017 р. — шосте місце у рейтингу ТОП-10 виробників цукру в Україні

2014 р. — дев'яте місце у рейтингу ТОП 10 виробників цукру України

2013 р. — сьоме місце у рейтингу ТОП 10 виробників цукру в Україні

Історія розвитку Гнідавського цукрового заводу

1958 р. — завершено будівництво та комплексне випробування обладнання першої черги заводу на виробничу потужність 1,5 іс. т буряків на добу. 16 грудня 1958 р. заводі отримали перший цукор;

1986 р. — потужність становить 4,9 тис. т буряків на добу, продуктивність — 4,5 тис. т буряків на добу;

1996 р. — підприємство реорганізовано у ВАТ «Гнідавський цукровий завод»;

2000 р. — з кожної тонни сировини на підприємстві отримують 139,3 кг цукру;

2002 р. — головою правління Гнідавського цукрового заводу обрано Сергія Бондарука;

2003 р. — наглядова рада та правління заводу приймають рішення про доцільність переробки на підприємстві цукрової тростини. На переробку цукрової тростини завод пішов і 2004 р.;

Гнідавський цукровий завод вперше в Україні повністю або частково повертає буряків-фізичних осіб транспортні витрати, пов'язані з доставкою коренеплодів на бурякопункти підприємства. Компанія розробляє власну схему роботи з буряками-юридичними особами.

Цукровість з початку сезону 2003 р. становила на підприємстві, очолюваному 17,74%, тобто була найвищою в Україні. Саме підприємство входить до п'ятірки кращих цукрових заводів України.

Сергій Бондарук оприлюднить рішення щодо створення торгової марки «Солодко»™.

2016 р. — у рамках угоди з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) Волинська дирекція «Укргазбанку» видала кредит Гнідавському цукровому заводу на суму 47 млн ​​грн на будівництво цеху з виробництва біотехнічних компонентів (біоетанол);

2017 р.— Гнідавський цукровий завод відновив виробництво біоетанолу. Розташована на території Гнідавського цукрового заводу компанія «Біопек» запрацювала на повну потужність. Завод із виробництва біоетанолу не працював ще з травня. Завод «Біопек» був зупинений через неприємний запах, що розповсюджується по Луцьку, причиною якого назвали біоетанольний завод. Спочатку власники самостійно призупинили його, а згодом Волинський окружний адмінсуд за позовом екологів повністю зупинив роботу підприємства. Компанія виграла апеляційний суд у Львові;

2017 р. — Гнідавський цукровий завод розпочав реалізацію програми збільшення потужностей. Підприємство придбає 3 установки на загальну суму €15 млн. Для цього було розроблено спеціальну програму, яку планують реалізувати протягом 5 років;

2018 р. — на підприємство надійшов та готується до експлуатації перший жомопрес компанії Babbini. Обладнання призначене для віджимання жому після дифузії.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Никишин Александр
Заместитель директора по вопросам сырья
Е. Макара. Фото: волынские новости
Макара Евгений Евгеньевич
Соучредитель компаний «Арес», «Твест»,
Я. Галькевич. Фото: с интервью на gnidava.lt.ua
Галькевич Ярослав Миколайович
Председатель наблюдательного совета компании

Контакти