Форвардні ціни на сою в 1,5 рази вище торішніх — аналітик

Форвардні ціни на сою урожаю-2021 Україні істотно перевищують торішні, незважаючи на очікуване збільшення виробництва даної культури в Україні.

Про це пише «АПК-Информ».

«Попри скорочення посівних площ під соєю в Україні, аналітики нашого агентства прогнозують урожай на рівні 3,7 млн т, що майже на 20% вище врожаю 2020 року. Це пояснюється помітним приростом врожайності, яка при збереженні сприятливих погодних умов може досягти близько 25,7 ц/га, що на 23% перевищує минулорічний показник. Однак це не змогло нівелювати фактори світової кон'юнктури і ціни форвардів на сою урожаю-2021 зберігаються на доволі високому рівні», — пояснила керівник оргкомітету конференції та відділу локальних ринків «АПК-Інформ» Анна Танська.

Повідомляється, що наразі ціни попиту на не ГМ соєві боби майбутнього врожаю в портах України в більшості випадків складають $590-610 т СРТ-порт, що в середньому $205 т (або на 53%) вище цінових рівнів на аналогічну дату минулого року. У свою чергу, форвардні ціни на ГМ олійну лише на $133-135 т (або на 39-44%) перевищують торішні показники та переважно озвучуються в межах $490-495 т CPT-порт.

Говорячи про торгівлю на майданчику DAP (сухопутний кордон з Польщею і Білоруссю), експерт зазначила, що форвардні ціни попиту на не ГМ соєві боби врожаю 2021 року озвучуються найчастіше в межах $610-615 т, що на $232-240 т (або на 61-65%) вище форвардних цін на боби врожаю 2020 року.

«Серед ключових факторів, що сприяли формуванню такого високого рівня цін на сою майбутнього врожаю, можна виділити загальну підвищувальну тенденцію на всю агропродукцію протягом 2020/21 МР, який запам'ятається сезоном високих цін і підвищеної волатильності. Також зростанню цін сприяла кон'юнктура суміжних ринків (зокрема, сегментів кукурудзи і соняшникової олії) і різке збільшення імпортного попиту з боку Китаю на тлі усунення спалахів АЧС і відновлення поголів'я свиней», — об'яснила Анна Танська.

Вона добавила, що у міру наближення старту нового олійного сезону ціни дещо стабілізувалися, проте загальна ситуація залишається досить напруженою. Перш за все, це пояснюється відсутністю ясності щодо перспектив виробництва сої та кукурудзи в Південній Америці.

Нагадаємо, що збирання ранніх зернових та зернобобових культур проведено на площі 7,4 млн га (46% до прогнозу) при врожайності 4,35 т/га, намолочено понад 32,2 млн т зерна нового врожаю.

Виконано за допомогоюDisqus