Кабмін затвердив вимоги до електронних аукціонів з продажу землі

Кабінет Міністрів України затвердив вимоги щодо підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) з доопрацюванням 1 день.

Про це пише видання «Земляк».

Такий алгоритм затверджено постановою КМУ про деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) на засіданні уряду.

«Відтепер відповідальним за забезпечення функціонування електронної торгової системи — адміністратором електронної торгової системи буде державне підприємство «Прозорро.Продажі», що належить до сфери управління Міністерства економіки», — задекларували в постанові уряду.

Водночас доступ до електронної торгової системи будуть здійснювати через сервіси, які надають оператори торгових майданчиків відповідно до затверджених вимог. Перелік попередньо авторизованих електронних майданчиків всіх напрямків ЕТС «ProZorro.Продажі» можна знайти на офіційному сайті торгової системи.

Тобто тепер громади зможуть оголошувати та проводити аукціони з продажу або оренди земельної ділянки, а потенційні покупці — взяти у них участь через акредитований електронний майданчик.

Основні етапи підготовки до електронних земельних торгів

  • Реєстрація на електронному майданчику.
  • Перевірка інформації/укладення договору.
  • Оголошення аукціону та завантаження документації.
  • Реєстрація заяв на участь в земельному аукціоні.
  • Перевірка документів та допуск учасника до аукціону.
  • Закінчення періоду прийому пропозицій.
  • Онлайн-аукціон.

Нагадаємо, що Конституційний Суд України не змінив форму провадження з усної на письмову у справі про конституційність закону про земельну реформу.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus