Експерт назвав інсектициди для осіннього захисту озимого ріпаку

Ріпак озимий в осінній період надзвичайно сприйнятливий до пошкодження шкідниками — недостатній чи несвоєчасний інсектицидний контроль може спричинити зрідження посівів та значні втрати майбутньої врожайності культури.

Про це повідомляють фахівці UKRAVIT SCIENCE PARK.

Керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT SCIENCE PARK Олександр Мигловець підкреслив, що своєчасне застосування інсектицидів в осінній період — важлива складова технології вирощування ріпаку озимого: поряд із якісним насінням, гербіцидними та фунгіцидними обробками, рістрегуляцією та оптимальним живленням цей захід відіграє важливу роль у стратегії захисту культури.

За його словами, зважаючи на сприятливі для поширення шкідників гідротермічні умови, які останнім часом складалися, сьогодні в різних регіонах України в посівах ріпаку відзначаються хрестоцвіті блішкибілани, несправжні гусениці ріпакового пильщикабілокрилкипопелиці, совки, молі та інші шкідники. Окрім фізичних пошкоджень, які ослаблюють рослини та призводять до зменшення площі листової поверхні чи навіть загибелі рослин, деякі шкідники здатні негативно впливати й на зимостійкість: наприклад, личинки стеблового прихованохоботника пошкоджують стебла, що заважає культурі накопичити достатньо поживних речовин і суттєво знижує її шанс на успішну перезимівлю.

Крім того, до місць пошкодження шкідниками можуть проникати хвороби та уражувати посіви. Тому за такої ситуації необхідно проводити ретельний моніторинг посівів і, за необхідності, застосовувати інсектицидні препарати.

Для надійного та пролонгованого захисту посівів ріпаку озимого від комплексу небезпечних шкідників Олександр Мигловець рекомендує застосувати двокомпонентний контактно-системний інсектицид Венон. Поєднання діючих речовин із різними механізмами дії забезпечує одночасно швидкий «нокаут-ефект» і тривалий період захисної дії та попереджує появу у шкідників резистентності.

«Венон забезпечує високу ефективність дії проти широкого спектра шкідників, як сисних, так і листогризучих, в тому числі й і стійких до піретроїдів. Він надійно захистить ваші посіви ріпака озимого від стеблового капустяного прихованохоботника, пильщика, хрестоцвітих блішок та інших шкідників. А завдяки системній дії захист розповсюджується навіть на нові прирости рослин. Тож ваші посіви гарантовано будуть надійно та тривало захищені від комплексу шкідників», — прокоментував експерт.

Нагадаємо, що компанія «КВС-УКРАЇНА» починає будівництво другої черги свого комплексу з кондиціонування насіння в м. Кам'янець-Подільський на Хмельниччині. Існуючі потужності дозволяють виробляти 300-350 тис. мішків насіння в рік, а після завершення будівництва другої черги потужності збільшаться вдвічі, що дозволить виробляти 600-700 тис. мішків насіння.

Виконано за допомогоюDisqus