В Україні 3 козячі ферми, а має бути 50 — думка

Козячий бізнес в Україні — дуже перспективний напрямок. Ніша ця поки не зайнята, адже на всю країну працює лише 3 козячі ферми, а має бути хоча б 40-50.

Таку думку висловив засновник компанії «Мукко» Назар Кміть у матеріалі «Коза та бізнес. Як колишній футболіст Назар Кміть налагодив виробництво крафтових сирів у Львівській області» на Latifundist.com.

Згідно з матеріалом, компанія «Мукко» має на меті стати найбільшою фермою в Європі з поголів'ям у 20 тис. кіз. Поки що рекордом для континенту є ферма на 10 тис. дійних кіз. У день ферма переробляє 6 т коров'ячого та 2 т козячого молока на день.

Керівництво планує також нарощувати поголів'я тварин. Зокрема, у планах на майбутнє ще одна молочна ферма на 500 голів ВРХ та переробка 30 т молока на день.

За словами засновника компанії, на придбання однієї корови потрібно $6-7 тис. Завдяки 30% відшкодуванню від держави ця інвестиція може окупитись за 4 роки.

«Програму «Доступні кредити 5-7-9%» можна сміливо використати, якщо потрібні гроші на будівництво чи реконструкцію ферм. Якщо бізнес не має застави, то в такому разі держава буде гарантом і відшкодує банку 80%, якщо бізнес прогорить», — зазначив Назар Кміть.

Нагадаємо, що за даними Держстату, за останні 10 років в Україні на 40% скоротилася чисельність великої та дрібної рогатої худоби. ВРХ зменшилася з 4,8 млн гол. до 2,9 млн гол., МРС (вівці та кози) — з 1,8 млн гол. до 1,1 млн.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus