Названо розмір земельного банку, при якому найвигідніше побудувати елеватор

Елеватор економічно вигідний для господарств із будь-яким земельним банком. Інше питання — час окупності. Для господарств із земельним банком 200-400 га час окупності повноцінного мініелеватора з очищенням, сушаркою та силосом під зберігання може досягти 8-10 років.

Таку думку висловив фахівець елеваторної справи, регіональний представник KMZ Industries Руслан Демчук у матеріалі «Дорожня карта будівництва фермерського елеватора з нуля» на Kurkul.com.

За словами Руслана Демчука, такі господарства зазвичай встановлюють сепаратор для очищення та сушарки по можливості. У той час як склад використовуються криті приміщення, в яких може зберігатися і техніка.

«Завдання номер один для фермера — не продавати зерно з коліс, а почистити, посушити (за потреби) і зберегти до кращих часів, чи правильніше сказати — до найкращих цін», — каже фахівець.

Також наголошується, що фермеру із земельним банком від 500 до 3000 га вигідно буде побудувати повноцінний фермерський елеватор з очищенням, зерносушаркою та силосним зберіганням. Такий елеватор покриє потребу у зберіганні та доопрацюванні як власного зерна, так і зерна поклажодавців, що надасть додатковий прибуток та швидше окупить інвестицію. Час окупності: 3-5 років.

«Технологія обробки та зберігання однакова: як на великому елеваторі, так і на малому. А ось бюджети є різні. Великі агрохолдинги та агропідприємства зазвичай купують елеватори у максимальній комплектації. Фермерські господарства більше прагнуть економії і часто обирають саме «фермерські» опції, які якраз і допомагають економити», — підкреслив експерт.

Нагадаємо, що зараз за умови сушіння від 2-3 тис. т кукурудзи більшість елеваторів готові дати знижку від 10 грн за 1 тонно-відсоток.

Виконано за допомогоюDisqus