Теплогенератори на елеваторах зменшують витрати на сушіння зерна в 3 рази — думка

Теплогенератори зараз дозволяють елеваторам та фермерським господарствам суттєво економити на сушінні зерна. Елеватор, який використовує теплогенератор на альтернативному паливі, може витрачати втричі менше коштів на одному тонно-відсотку сушіння зерна.

Про це йдеться в матеріалі «Втричі дешевше: як теплогенератори дозволяють елеваторам економити» на Еlevatorist.com.

Представник компанії-виробника теплових генераторів «Греко Груп» Сергій Малка зазначив, що на сьогодні ціна газу коливається в районі 36 тис. грн за 1 тис. м3 палива. При цьому тонна пелет в середньому коштує близько 6 тис. грн.

«Витрата пелет на нашому обладнанні становить 2,5 кг на 1 т/%, тому в середньому ціна сушіння — 15 грн за 1 т/%. Якщо ми проведемо паралель із природним газом, то побачимо, що на сьогоднішній день 1 т/% сушіння на такому паливі коштуватиме 50 грн», — розповідає Сергій Малка.

Як зазначають у «Греко Груп», найкращий результат теплоефективності твердопаливних котлів дають пелети з лушпиння соняшника, на другому місці — дерев'яні.

«Коли ми ведемо переговори з потенційним клієнтом, ми наголошуємо, що найкращий коефіцієнт корисної дії (КПД) буде на соняшникових пелетах. Наш теплогенератор може працювати на різних видах палива, але найкращий КПД дає саме соняшникова пелета», — пояснює Сергій Малка.

Щепа із дерева теж годиться для твердопаливних котлів, але тільки за умови правильної підготовки. Як зазначив експерт, щепу потрібно правильно заготовляти і сушити, оскільки висока вологість такого палива — більше 30% — може негативно вплинути на продуктивність роботи сушильного комплексу.

«Рекордна вартість газу потягнула за собою інші рекорди. Цього року і на великих елеваторах, і у фермерських господарствах зерносушарки дуже активно переводили на альтернативне паливо. Змогли побити рекорд і у компанії «Греко Груп» за кількістю замовлень і реалізованих проектів», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що елеватор економічно вигідний для господарств із будь-яким земельним банком. Інше питання — час окупності. Для господарств із земельним банком 200-400 га час окупності повноцінного мініелеватора з очищенням, сушаркою та силосом під зберігання може досягти 8-10 років.

Виконано за допомогоюDisqus