Світові ціни на пшеницю досягли рекордного рівня з 2011 року

Середнє значення Індексу цін на зернові The Food and Agriculture Organization (FAO) у листопаді склало 141,5 пункту, що на 4,3 пункту (3,1%) вище за жовтневий показник і на 26,6 пункту (23,2%) вище за показник минулого року.

Про це йдеться у звіті FAO.

Згідно з повідомленням, ціни на пшеницю продовжили зростати п'ятий місяць поспіль, досягнувши максимального рівня з травня 2011 р., під впливом активного попиту на тлі обмеженої пропозиції, зокрема, з боку основних експортерів високоякісної пшениці.

«Їх зростанню також сприяли побоювання у зв'язку з можливим зниженням якості нинішнього врожаю в Австралії через несвоєчасне випадання опадів та невизначеність, яка спричинена можливою зміною експортних заходів у Росії», — вказують аналітики.

Відмічається, щодо фуражних зернових, то світові ціни на ячмінь продовжували підвищуватися внаслідок скорочення пропозиції та зростання цін на пшеницю. Експортні ціни на кукурудзу в листопаді незначно зросли, чому сприяли високі темпи продажу кукурудзи з Аргентини, Бразилії та України, тоді як зростання експортних цін на кукурудзу зі США стримувало сезонне збільшення пропозиції.

Нагадаємо, що прогнозований The Food and Agriculture Organization (FAO) обсяг світової торгівлі зерновими у 2021/22 МР (липень – червень) збільшено на 4,9 млн т, що на 0,3% вище за рівень сезону 2020/21 МР і становить рекордні 478 млн т.

Виконано за допомогоюDisqus