У світі прогнозується збільшення торгівлі пшеницею до нового рекордного рівня

Прогнозований The Food and Agriculture Organization (FAO) обсяг світової торгівлі зерновими в 2021/22 МР (липень–червень) збільшений на 4,9 млн т, що на 0,3% вище за рівень сезону 2020/21 МР і становить рекордні 478 млн т.

Про це повідомляється у звіті FAO.

Зазначається, що внаслідок очікуваного збільшення імпорту до Афганістану, Іраку, Ісламської Республіки Ірану та Туреччини для компенсації зниження власного виробництва в цих країнах, а також до Єгипту для поповнення запасів зростання обсягу світової торгівлі пшеницею в 2021/22 МР (липень–червень) може скласти 1,8% і досягти нового рекордного рівня 192 млн т.

«Що стосується експорту, то у зв'язку із збільшенням пропозиції передбачається зростання постачання з Австралії, Аргентини, Європейського союзу та України, яке може перевищити очікуване скорочення продажів з боку Канади, Росії та США, де прогнозується зменшення обсягів пропозиції порівняно з минулим сільськогосподарським сезоном», — вказують аналітики.

Прогноз за обсягами світової торгівлі фуражними зерновими в 2021/22 МР цього місяця практично не змінився і, як і раніше, передбачає зниження на 1,7% проти рівня 2020/21 МР. Очікуване скорочення обсягів світової торгівлі кукурудзою у світі визначатиметься переважно передбачуваним скороченням її закупівель з боку В'єтнаму та Китаю.

«У плані експорту очікуване збільшення продажів кукурудзи Аргентиною та Україною, ймовірно, лише частково компенсує передбачуване скорочення поставок з боку Бразилії та США, де прогнозується збереження дефіциту експортних ресурсів»  розповіли у FAO.

Крім того, обсяги торгівлі ячменем також можуть впасти, головним чином через зниження попиту з боку Китаю та Марокко.

Нагадаємо, що на даний момент світовий ринок кукурудзи знаходиться у фокусі уваги всіх учасників ринку, навіть незважаючи на очікуване рекордне виробництво зернових.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus