Погодні умови останньої декади осені: дощі поповнили запаси вологи після тривалої засухи

Погодні умови останньої декади осені були цілком сприятливими для посіяної озимини. Тепліша звичайного погода сприяла повільним ростовим процесам у найтепліші дні. Дощі, які пройшли упродовж декади, поповнили запаси вологи після тривалого сухого періоду.

Про це повідомляється в декадному огляді «Укргідрометеоцентру».

«У третій декаді листопада в Україні спостерігалася тепліша звичайного, із опадами різної кількості у вигляді дощу, часом мокрого снігу та снігу погода. Упродовж декади відмічалися тумани, в окремі дні ожеледь та ожеледиця», — прокоментували експерти.

Відмічається, що в кінці декади зимуючі культури на більшості площ знаходилися у стані неглибокого зимового спокою. Лише у південних та західних областях, де рівень середніх температур був вищим, відбувалася неактивна вегетація в основному без змін фазового розвитку.

«У найхолодніші дні мінімальна температура ґрунту на глибині вузла кущіння озимих культур та багаторічних трав (3 см) місцями у східних, Полтавській, Сумській та Чернігівській областях знижувалася до мінус 5- 6 °С, на решті території країни — до мінус 3-плюс 1 °С», — говорится в повідомленні.

За розрахунками агрометеорологів у кінці третьої декади листопада зашкодити посівам могли б температури ґрунту на глибині 3 см нижче: для озимої пшениці у фазі сходів – мінус 11-12 °С, 3-го листка та кущіння — мінус 14-16 °С.

Нагадаємо, що у Мінагропроді розробляють систему моніторингу шкідливих викидів для кожного поля в Україні. Для того, щоб це зробити, необхідно спочатку виміряти слід, який залишають на полях суб'єкти господарювання.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus