Відома сума доходів до бюджету 2022 року від мінімального податкового зобов'язання з земельних паїв

Названо суму доходів до бюджету 2022 року від мінімального податкового зобов'язання з земельних паїв. Про це повідомляє АgroРolit.com.

Проект Держбюджету-2022 (законопроект №6000) вперше ґрунтується на Бюджетній декларації-2022-2024 років та однією із ключових статей поповнення державного та місцевих бюджетів є аграрна стаття законопроекту №5600 про мінімальне податкове зобов’язання.

Відтак на наступний рік доходи до держбюджету збільшені на 54,7 млрд грн — до 1 трлн 332 млрд грн, а видатки — на 55,5 млрд грн — до 1 трлн 521 млрд грн.

Важливо, що відтепер власники земельних наділів (паїв) мають сплачувати ПДФО з доходів, вищих ніж 12 мінімальних зарплат (72 тис. грн) протягом року, від продажу власної сільськогосподарської продукції. Правознавець Тетяна Острікова зазначає, що платник податків зобов’язаний відобразити суму оподатковуваного доходу за відповідний звітний рік та подати річну декларацію про майновий стан і доходи та сплатити відповідний податок.

В результаті, за оцінками економіста Даніїла Моніна, завдяки мінімальному податковому зобов’язанню до бюджетів усіх рівнів має надійти за рік 40-45 млрд грн.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому доопрацьований законопроєкт №6000 про державний бюджет України на 2022 р. «За» ухвалення законопроєкту проголосували 268 нардепи. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus