Ціни на пшеницю та кукурудзу в Чорноморському басейні знизилися

Ціни на пшеницю та кукурудзу в Чорноморському басейні вчора трохи знизилися після вищих, ніж очікувалося, цифр російських квот, які можуть бути запроваджені до середини лютого.

Про це повідомляють аналітики Agritel.

За словами аналітиків, учора на європейському ринку спостерігалася консолідаційна сесія, активність почала знижуватися у міру наближення кінця року. Більше того, невизначеність щодо нового виду COVID-19 та геополітична напруженість змушують трейдерів виявляти обережність.

На міжнародній арені Саудівська Аравія закупила 689 тис. т пшениці необов'язкового походження на тендері минулої п'ятниці. США знову продали 130 тис. т соєвих бобів у Китай.

«Вчора на Euronext пшениця трохи зросла в ціні, якщо не брати до уваги грудневий термін погашення, який закривається цієї п'ятниці і рухи якого, таким чином, вже не є значними. Ринок перетравлює оцінки з Росії, згідно з якими експортна квота складе 9 млн т із середини лютого 2022 р.», — зазначили в Agritel.

Експерти акцентують, що ціни на пальмову олію продовжують зростати, оскільки трейдери очікують зниження виробництва та запасів у Малайзії у наступному звіті MPOB. Ціни на канолу також зростають на тлі надто високої експортної активності через низьку пропозицію в Канаді цього року.

Зазначається, що Китай імпортував 8,57 млн ​​т соєвих бобів у листопаді, різко підвищивши свої показники порівняно з 5,11 млн т у жовтні. За словами експертів, у цей час року у великому виграші перебувають США.

«Соєві боби вчора втратили трохи позицій у Чикаго, але можуть виграти від підйому цін на сиру нафту та олії, такі як пальмова олія. За даними AgRural, посівну в Бразилії завершено на 94%, при цьому особлива увага приділяється південним штатам, де нестача води стає проблемою. Незважаючи на це, AgRural оцінює майбутній урожай сої у 144,3 млн т», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що у FAO повідомили, що споживання зернових у 2021/22 МР може збільшитися на 1,7% порівняно з минулим роком. Так ця цифра може становити 2,8 млрд т.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus