Українське зерно врожаю 2022 р. залишиться дорогим через зростання витрат на виробництво — Refinitiv

Ціни на зерно нового врожаю 2022 року в Україні можуть залишитися на високих рівнях на тлі суттєвого збільшення собівартості виробництва через стрімке зростання цін на добрива і, зокрема, на карбамід. 

Про це пише Refinitiv Agriculture в Telegram.

Зазначається, що у поєднанні із тривалим дефіцитом опадів, який спостерігається в Україні протягом цієї осені, це викликає побоювання щодо скорочення врожаю зерна у 2022 р.

Згідно з повідомленням, ціна на карбамід досягла $750-800 за т на базисі FOB Балтика у листопаді 2021 р., що майже на 80% більше, ніж у червні. В Україні ціна на карбамід досягла майже $1100 за т на базисі FCA-завод, що на 120% перевищує рівень цін у березні поточного року.

«Світовий індекс азоту Profercy World Nitrogen Index досяг нового максимуму 407,5 пункту, що на 226% перевищує значення на аналогічний період минулого року. Saudi Basic Industries Corporation продала партію гранульованого карбаміду з відвантаженням у листопаді 2021 р. за ціною $850 за т на базисі FOB, це стало найвищою ціною за понад 13 років», — пишуть аналітики.

Безпрецедентне зростання цін на карбамід, за словами експертів, сприяло низці факторів, включаючи скорочення обсягів виробництва аміаку, рекордно високі ціни на природний газ, сезонна активізація попиту і різке скорочення пропозиції через введення мит на експорт карбаміду з Китаю, одного з найбільших світових експортерів.

«Значне зростання цін на азотні добрива може призвести до збільшення собівартості виробництва українського зерна наступного сезону. За попередньою оцінкою опитаних операторів ринку Refinitiv, собівартість виробництва зерна в Україні в 2022 році може зрости на 40%», — йдеться в повідомленні.

Refinitiv Agriculture зазначає, що рекордно високі ціни на карбамід та інші добрива змушують замислитися і про інші можливі ризики для якості українського врожаю у 2022 р. Нестача азотних добрив, особливо карбаміду, може призвести до зниження вмісту білка в зерні, оскільки азот — основний елемент живлення, необхідний формування зерна з високим вмістом білка.

Нагадаємо, що очікувати цінової стабілізації на ринку міндобрив до квітня-травня 2022 р. не варто, передумов до зниження ціни немає і в короткостроковій перспективі не буде.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus