Влада виступає проти квотування імпорту добрив

Ситуація, яка склалась на ринку мінеральних добрив, потребує регулювання в тому числі й з боку держави.

Про це повідомляється в матеріалі «Підвищення цін на добрива вдарить по собівартості аграрної продукції» на AgroPolit.com.

Одним із заходів запобігання дорожчанню добрив може бути встановлення урядом нульового мита на імпорт добрив за кілька місяців, інакше не уникнути контрабанди дешевих добрив з Білорусі чи Угорщини. В іншому випадку, аби урегулювати нестабільну ситуацію на ринку мінеральних добрив, домовлятися з компанією-монополістом Ostchem про стабільну знижену ціну.

У вересні 2021 року суд поставив крапку в питанні введення квот на імпорт азотних добрив. Раніше, у 2019 році, представники українських підприємств з виробництва добрив та інші зацікавлені учасники вимагали від Міністерства економіки України встановити квоту на імпорт азотних добрив на рівні близько 30% ринку. Решту мали заповняти українські виробники, які займають місце монополіста на ринку.

Це зокрема заводи групи Ostchem Дмитра Фірташа, завод «Дніпроазот» Ігоря Коломойського і державний «Одеський припортовий завод». У 2020 році Антимонопольний комітет України визнав групу Фірташа монополістом через домінуючу роль на ринку і розпорядився примусово розділити її, але компанія оскаржила це рішення і питання досі залишається відкритим, повідомляє AgroPolit.com.

«Шостий апеляційний адміністративний суд закрив провадження. Отже, квот на імпорт азотних добрив не буде. Таке рішення суду є довгоочікуваним та позитивним для всієї аграрної спільноти!», — повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Також він додав, що Мінагропрод виступає проти квотування імпорту добрив. Адже встановлення квот знищує справедливу конкуренцію, дозволяє монополізувати ринок добрив та призводить до збільшення їх вартості продукції.

Це означає, що шлях до безмитного ввезення добрив наполовину відкритий — лишилося тільки ухвалити відповідну постанову КМУ.

Нагадаємо, в Індії у зв'язку з дефіцитом сформувався чорний ринок добрив, на якому субсидовані поживні речовин для сільськогосподарських культур продаються нелегально за значно вищими цінами, ніж встановлені урядом.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus