Експерт розповів, чи окупить себе купівля землі в кредит в умовах спекуляцій ринку
Програми фінансування купівлі земельних ділянок в Україні мають довгострокову перспективу. Але кожен повинен визначити для себе, чи хоче він в неї вкладати.
Таку думку висловив директор з корпоративного бізнесу та агрі-агро Credit Agricole Bank Александр Чеснакофф в матеріалі «Александр Чеснакофф: За останні 5 років фінансова грамотність аграріїв зросла» на Latifundist.com.
За його словами, попит на купівлю невеликий, тому що українцям треба звикнути до того, що землю можна купувати.
«Те, що ринок відкрився — це вже величезна перемога. Зараз юридичні особи ще не можуть купувати землю і це добре, бо це час для банків і учасників ринку адаптуватися, подивитися, як він буде працювати. Тому не впевнений, що потрібно поспішати», — розповідає Александр Чеснакофф.
За його словами, банк готовий надавати кредит фізичній особі, в тому випадку, коли вона доведе, що може погасити його. Земля виступає як застава. Якщо клієнт фінансово спроможний обслуговувати кредит — банк фінансує.
Також представник Credit Agricole Bank підкреслює, що нині існує багато спекуляцій навколо теми ринку землі. Найпопулярніша теза: потрібно вже зараз інвестувати, бо земля подорожчає.
«Кожен повинен визначити для себе: чи хоче він займатися землею і в неї вкладати. Потрібно все робити на довгострокову перспективу. Якщо є бізнес-план — то тоді так. Чи вигідно інвестувати в землю? Земля — це довгостроковий актив. Пройде одне або навіть кілька поколінь аграріїв — і тільки тоді отримаємо відповідь», — зазначає директор з корпоративного бізнесу та агрі-агро Credit Agricole.
Александр Чеснакофф розповідає, що Credit Agricole Bank в кінці минулого року запустив програму беззаставного фінансування. Обмеження по сумі складає 5 млн грн.
За словами експерта, скористатися програмою може і новий клієнт банку, але спеціалісти повинні ознайомитися з його кредитною історією та репутацією. Для цього в Credit Agricole Bank збирають інформацію про особу та аналізують бізнес. Після цього в банку можуть прийняти рішення, на яких умовах працювати: чи з заставою, чи без.