Україна збільшила експорт свинини на зовнішні ринки — експерти

Цьогоріч непроста ситуація на внутрішньому ринку свинини змусила багатьох виробників усе пильніше спостерігати за експортними здобутками та імпортною активністю інших країн світу.

Про це повідомляє пресслужба асоціації «Свинарі України» (АСУ).

Відмічається, що ізольованість України від них через статус АЧС-позитивної країни не дозволяє повноцінно долучитися до гри глобального ринку свинини. Водночас навіть у цих умовах зовнішні поставки не тільки не зупинилися, а й протягом 2021 р. демонструють позитивну динаміку.

Так, за словами керівника аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України» Олександри Бондарської, незважаючи на обмеженість вибору напрямків збуту для вітчизняних експортерів свинини, цьогоріч відзначається підвищення активності зовнішніх поставок, які за 9 місяців перевищили минулорічний доробок на 12% та у понад 1,5 рази результати трьох кварталів 2020-го.

Вона акцентувала, що найзатребуванішими експортними позиціями у січні-вересні стали морожена свиняча грудинка (41,3%), морожені свинячі лопатки та їх відруби (19%), а також інша необвалена морожена свинина (18,9%).

«Перспективним для вітчизняних експортерів свинини буде не тільки розвиток торгівлі з лояльними та дефіцитними ринками Азії та Океанії, а й відновлення торгівлі з країнами-сусідами та налагодження поставок до країн Африки», — зауважила Олександра Бондарська.

Водночас директор Департаменту міжнародних комунікацій внутрішніх та зовнішніх зв'язків Костянтин Паскевич зауважив, що ініціатива відкриття того чи іншого ринку має надходити безпосередньо від бізнесу.

«Спершу виробники звертаються до Держпродспоживслужби з листом-запитом щодо відкриття доступу до конкретного ринку для певного продукту. При цьому бажано, щоб відповідний намір був не від одного-двох підприємств, які бажають зробити разові поставки. В ідеалі, запит має надходити від галузевого об’єднання після дослідження ринку, коли є розуміння перспектив, які він відкриває. Адже на відкриття ринків витрачається не тільки час, а й державні кошти», — прокоментував він.

Нагадаємо, що ЄС продовжує відмову від використання пальмової олії у виробництві кондитерських виробів, про що свідчить і відповідне маркування на відомих кондитерських продуктах. Курячий жир харчового призначення за якісними показниками не просто не поступається пальмовій олії, а й значно перевершує його.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus