Україна поставила новий рекорд аграрного експорту — Пугачов

За 11 місяців 2021 року Україна експортувала агропродовольчої продукції на суму $24,4 млрд.

Про це пише пресслужба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з посиланням на дані Державної митної служби України.

Цей показник перевищив минулорічний рекорд — у $22,2 млрд. В результаті, Україна вчетверте поспіль оновлює рекорд аграрного експорту, повідомляє заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов.

За його словами, заздалегідь оновлено рекорд зовнішніх поставок вітчизняними компаніями плодово-ягідної продукції, експорт якої у січні-листопаді 2021 року сягнув $329 млн. Вирішальним чинником стало збільшення вартості продажів заморожених фруктів і ягід до $205 млн, при тому що кількісний показник їх експорту також сягнув найвищої в історії позначки — майже 73 тис. т.

Повідомляється, що за прогнозами науковців «Інституту аграрної економіки», очікується досягнення за підсумками 2021 року історично максимального для України обсягу експорту м’яса птиці.

Завдяки триваючій тенденції зростання світових цін на всі види продовольства, до 2021 року зазначені показники будуть збільшуватися, підсумував Микола Пугачов.

Нагадаємо, у листопаді морпортами України на експорт було відвантажено 1,15 млн т олійних і продуктів їхньої переробки, що на 26,9% нижче за показник місяцем раніше.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus