Ціна на пшеницю знизилася, ячмінь подорожчав через малу пропозицію — аналітики

Станом на 9 грудня гривневі ціни попиту на продовольчу пшеницю CPT-порт у глибоководних портах зменшились на 250 грн за т (2 класу) та 300 грн за т (3 класу) у порівнянні з минулою п’ятницею, у доларовому еквіваленті зниження відбулось на $9-10 за т.

Таку думку висловили аналітики компанії G.R. Agro.

Відмічається, що курс гривні до долара знизився до 27,22 грн/$. Хвилювання імпортерів щодо об'єму пропозиції пшениці на другу половину сезону стає все меншим.

В G.R. Agro акцентували, що збільшення прогнозу виробництва пшениці в Аргентині та Австралії може виступати фактором тиску. Туреччина очікує поставку чотирьох панамаксів з аргентинською пшеницею, що зменшить попит у цьому напрямку.

На експортному ринку фуражної пшениці, за словами експертів, спостерігалося зниження цін під натиском сусідніх ринків.

«Сигнали зі сторони ринку пшениці и кукурудзи будуть направляти ціни», — прогнозують в G.R. Agro.

Також станом на 9 грудня, ціни попиту на український ячмінь CPT глибоководні порти залишилась на рівні $274 за т, що на $2 більше проти минулої п’ятниці. Невеликий рівень пропозиції підтримує ціни. На 30 листопада Україна вже експортувала 83% ячменю від прогнозу.

За прогнозом аналітиків, обмежена пропозиція зернової буде надавати підтримку цінам.

Нагадаємо, що експерти USDA залишили прогноз урожаю пшениці для України на 2021/22 МР на рівні прогнозу за листопад — 33 млн т. Крім того, експорт зернової, за прогнозами аналітиків, збільшиться незначно і становитиме 24,2 млн т, що на 0,2 млн т більше в порівнянні з прогнозами за листопад. Кінцеві запаси зернової по прогнозах залишаться на рівні 1,41 млн т.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus