Китай закупив великі обсяги французьких та українських фуражних зернових — Refinitiv

Китайські покупці минулого тижня зробили великі закупівлі французької пшениці та ячменю, а також української кукурудзи та ячменю.

Про це пише Refinitiv Agriculture в Telegram із посиланням на джерела.

За словами джерел, хоча загальні обсяги закупівель ще не відомі, імпортери отримали не менше кількох сотень тисяч тонн зерна із Франції та України.

Інші джерела додали, що китайські покупці також зробили великі закупівлі австралійської фуражної пшениці, яка також становила не менше кількох сотень тисяч тонн.

«Угоди вказують на основні потреби Китаю в імпорті зерна, що зберігаються, незважаючи на надходження на ринок власного врожаю кукурудзи і труднощі у свинарстві, і додатково демонструють готовність покупців скористатися падінням світових цін», — йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, ф'ючерси на пшеницю злетіли до дев'ятирічного максимуму в Сполучених Штатах і рекордного піку в Європі минулого місяця, чому сприяли побоювання з приводу збитків, завданих дощами врожаю Австралії та обмеження російського експорту, після чого різко знизилися минулого тижня.

За словами шести трейдерів, китайські покупці замовили від 6 до 10 суден, або потенційно до 600 тис. т французької пшениці для відвантаження в основному в період з січня по березень.

За їхніми словами, це було за дрібнішими угодами з французькою пшеницею в середині листопада на два або три судна для відвантаження цього місяця.

Очікується, що французька пшениця буде використовуватися в основному для фуражних цілей, хоча деякі партії можуть бути використані для борошномельних потреб, додали трейдери.

«Французька пшениця зараз виглядає привабливою для китайців у ціні після падіння з піків. Китай також, як вважають, останнім часом робив великі закупівлі пшениці в Австралії, оскільки відновлення економіки Китаю викликало попит», — сказав один із європейських трейдерів.

За словами трейдерів, в результаті останніх продажів сукупний експорт французької пшениці до Китаю в 2021/22 МР складе 2 млн т, що перевершить і так великі обсяги за останні два сезони.

Джерела повідомили, що китайські покупці також здійснюють форвардні закупівлі ячменю врожаю 2022 року у Франції та Україні.

«Близько чотирьох суден із французьким ячменем і до 10 вантажів українського ячменю було заброньовано для відвантаження в основному в липні-серпні наступного року, за словами як мінімум чотирьох трейдерів, хоча деякі заявили, що закупівлі можуть бути додатковими угодами, які можуть бути поставлені з будь-якої країни», — йдеться у повідомленні.

За словами трейдерів, інтерес з боку китайських покупців до французької пшениці та ячменю зберігався, хоча на початок п'ятниці не було повідомлень про нові угоди.

Щодо кукурудзи, китайські покупці замовили вантажі з України з відвантаженням у січні-квітні, повідомили чотири джерела. Оцінки обсягів варіювалися від кількох до 10 або більше партій, при цьому одне джерело повідомило, що загальний обсяг сягає 1 млн т.

За оцінками трейдерів, ціни угод на українську кукурудзу з поставкою до Китаю в січні-лютому цього тижня становили близько $270–273 за т FOB.

«Як і в попередньому раунді закупівель минулого місяця, українська кукурудза виявилася дорожчою, ніж постачання зі США. Китай традиційно є великим імпортером української кукурудзи та ячменю. За оцінками трейдерів, Україна може відправити до Китаю 5 млн т кукурудзи з очікуваного рекордного врожаю у 2021 р. (близько 40 млн т)», — зазначили експерти.

Нагадаємо, що аналітики USDA підвищили прогноз урожаю кукурудзи в Україні в 2021/22 МР до ​​40 млн т, що на 2 млн т більше за прогнозований обсяг місяцем раніше. Експерти USDA також збільшили у грудні прогноз експорту кукурудзи у 2021/22 МР для України порівняно з попереднім прогнозом на 1 млн т до 32,5 млн т.

Виконано за допомогоюDisqus