Україна експортувала мінімальний обсяг соняшникової олії за останні 5 сезонів — аналітики

Експорт соняшникової олії з України у 2021/22 МР (вересень-жовтень) становив 711 тис. т, що на 14% нижче порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це мінімальний обсяг за останні п’ять сезонів.

Про це повідомляє консалтингова агенція «УкрАгроКонсалт».

Відмічається, що країни ЄС збільшили закупівлі порівняно з минулим роком на 57% і зайняли перший рядок у рейтингу імпортерів із часткою ринку 36%.

Аналітики акцентують, що зростання обсягів експорту було у напрямку Єгипту — +599% та Іспанії —+287%. Крім того, зниження темпів експорту шроту відзначалося в Китай — -62%, Францію — -40% та Індію — -18%.

Нагадаємо, що ситуація цього року, як і минулого, склалася безпрецедентна на олійному ринку. Минулого сезону обпеклися і виробники, і споживачі, коли соняшникова олія досягла $1700 за т на базисі FOB у березні 2021 р. і впала в ціні до $1060 за т до червня.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus